K, 30.11.2022

Erdoğan: üle poole miljoni Süüria põgeniku on läinud Türgist koju

AFP/BNS
Erdoğan: üle poole miljoni Süüria põgeniku on läinud Türgist koju
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Süüria põgenikelaager Türgi piiri lähedal Foto on illustratiivne.
Süüria põgenikelaager Türgi piiri lähedal Foto on illustratiivne. Foto: BAKR ALKASEM / AFP / Scanpix

Üle poole miljoni kodusõja eest naaberriiki Türgisse põgenenud süürlase on naasnud koju alates 2016. aastast, ütles eile Türgi president Recep Tayyip Erdoğan.

«Alates meie piiriülestest operatsioonidest Süürias (2016. aastal), on umbes 526 000 vabatahtlikku läinud tagasi turvatsoonidesse, mille me oleme loonud,» ütles Erdoğan Türgi parlamendile.

Riigipea on viimastel kuudel öelnud, et ettevalmistusel on miljoni Süüria sõjapõgeniku tagasisaatmine kodumaale vabatahtlikkuse alusel. Erdoğani kohaselt on Ankara eesmärk julgustada neid naasma niinimetatud turvaaladele, mis paiknevad Türgi ja Süüria vahelisel piirialal, kuhu ehitatakse nende jaoks eluasemeid ja kohalikku taristut.

Türgis elab ametlikult umbes 3,7 miljonit Süüria kodusõja põgenikku.

Vähem kui üheksa kuud enne presidendivalimisi on nende kohalolu Türgis muutunud tundlikuks poliitiliseks teemaks, eriti arvestades seda, kui keeruline on Ankaral võidelda ühtviisi nii majandus- kui rahanduskriisiga.

Opositsioonierakonnad kutsuvad võime pidevalt miljoneid süürlasi tagasi saatma nende kodumaale.

Süüria kodusõda, mis sai alguse valitsusvastaste meeleavalduste julma mahasurumise järel 2011. aastal, on nõudnud ligi pool miljonit inimelu ja sundinud oma kodust põgenema umbes poole sõjaeelsest rahvastikust.

Märksõnad
Tagasi üles