K, 30.11.2022

KOHALIK VAADE ⟩ Leedu sõjaline toetus Ukrainale on jõudmas piirini

Vaidas Saldžiūnas
, Ajakirjanik, Vilnius
Leedu sõjaline toetus Ukrainale on jõudmas piirini
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 3
Iseliikuv haubits PzH 2000 Põhja-Saksamaal Hindenburgis. Sama tüüpi haubitsaid on Leedu ostnud Saksamaalt ja neid on endale palunud ka Ukraina. 
Iseliikuv haubits PzH 2000 Põhja-Saksamaal Hindenburgis. Sama tüüpi haubitsaid on Leedu ostnud Saksamaalt ja neid on endale palunud ka Ukraina. Foto: Focke Strangmann/EPA/Scanpix

Milline riik toetab Ukrainat rohkema sõjalise abiga? See küsimus on saanud auasjaks Eestis, kuid põhjustanud võistluse Leedus, kus käib tuline arutelu selle üle, kas riik peaks loovutama Ukrainale oma võtmetähtsusega sõjalist varustust.

1,3 miljoni elanikuga Eesti, mille SKT on 31 miljardit dollarit, on saatnud Ukrainale rohkem abi kui 67 miljoni elanikuga Prantsusmaa, mille SKT on 2,6 triljonit dollarit. Eesti näitab teed!

Seesugused sotsiaalmeediapostitused võivad teenida eesmärki häbistada suuremaid riike ja utsitama neid tegema rohkem Ukraina toetamiseks, nagu nad peaksidki, kuid sellistel sõnumitel on olnud kõrvalnähud Leedus, kus harjumus end eestlastega võrrelda on visa kaduma.

Kuidas on see võimalik, et Leedu, mis on olnud aastaid üks Ukraina suurimaid toetajaid ja sõpru, jääb alla väiksemale Eestile? Sellised küsimused on ajendanud leedukaid Ukrainale veel rohkem abi pakkuma. Kuid on neid, kelle arvates on jõutud ohtliku piirini.

Märksõnad
Tagasi üles