Kreml vallandas järjekordse saamatu sõjaväejuhi (12)

Postimees
Copy
Kindralpolkovnik Aleksander Tšaiko.
Kindralpolkovnik Aleksander Tšaiko. Foto: @uasupport999 / Twitter

Venemaa valitsus on väidetavalt vallandanud oma idapoolse sõjaväeringkonna kindralpolkovnik Aleksander Tšaiko, vahendas Briti meedia.

Tšaiko ametist lahkumine on hiliseim lisa tippsõjaväelaste seeriasse, kes vallandati pärast mitmeid kaotusi ja alandusi Ukraina sõjas.

«Väldi treppe ja aknaid, Saša. Ja ilmselt ka jõgesid, järvi ja tiheda liiklusega teid. Kontrollige oma süsihappegaasi- ja suitsuandurid,» andis anonüümne kommentaator Twitteris kindralpolkovnikule nõu, viidates Vene valitsuse tavale ebavajalikud inimesed mõrvata. 

«Rustam Muradov on määratud Ida sõjaväeringkonna juhiks, mis hõlmab Venemaa Kaug-Idas asuvaid vägesid. Ida sõjaväeringkond on üks viiest, mis moodustavad Venemaa relvajõudude koosseisus,» vahendas Meduza.

Kremlist ega Vene kaitseministeeriumist ei ole ametlikku kinnitust veel tulnud, kuid Muradovi kodupiirkonna Dagestani juht õnnitles sõjaväelast ametisse nimetamise puhul.

Muradov, kelle suhtes Euroopa Liit kehtestas veebruaris sanktsioonid, oli eelnevalt lähetustel Ida-Ukrainas Donbassi piirkonnas ja juhtis Venemaa «rahuvalvureid» Mägi-Karabahhis, Aserbaidžaani lahkulöönud piirkonnas, kus elavad peamiselt etnilised armeenlased.

Esmaspäeval teatas Meduza, et lääne sõjaväeringkonna ülem Aleksandr Žuravljov asendati kindralpolkovnik Roman Berdnikoviga.

Uudis Žuravljovi lahkumisest tuli vahetult pärast Venemaa dramaatilisi kaotusi Kirde-Ukrainas eelmisel kuul ja Ukraina poolt Donetski oblastis asuva Lõmani tagasivallutamist.

Kommentaarid (12)
Copy
Tagasi üles