USA korvpallitäht Griner viidi Venemaal kolooniasse

Copy
USA korvpallitäht Brittney Griner Vene kohtus. Foto on illustratiivne.
USA korvpallitäht Brittney Griner Vene kohtus. Foto on illustratiivne. Foto: EVGENIA NOVOZHENINA / REUTERS / Scanpix

Venemaal üheksaks aastaks vangi mõistetud USA korvpallitäht Brittney Griner viidi karistuskolooniasse, ütlesid täna tema advokaadid.

Väikese koguse kanepiõli omamise pärast süüdi mõistetud Griner viidi 4. novembril eeluurimisvanglast ära, teatasid tema kaitsjad.

Advokaatide Maria Blagovolina ja Aleksandr Boikovi sõnul on Griner teel karistuskolooniasse, mille asukoht pole teada. Nad märkisid, et Venemaal teatatakse vangide üleviimisest tavaliselt posti teel ja see võib kuni kaks nädalat aega võtta.

Grineri juhtum on pälvinud USAs pahameelt ning välisminister Antony Blinken on pöördunud Venemaa poole ettepanekuga sõlmida kokkulepe tema vabastamiseks.

Valge Maja pressiesindaja Karine Jean-Pierre kinnitas, et USA on teinud Venemaale juhtumi lahendamiseks pakkumise. Jean-Pierre märkis, et administratsioon jätkab väsimatut tööd Grineri vabastamise nimel, samuti survestatakse Vene poolt, et saavutada Grineri parem kohtlemine ja leevendada tingimusi, mida ta võib olla sunnitud taluma karistuskoloonias.

Griner on kahekordne olümpiavõitja ja naiste NBA meister. Venemaal mängis ta enne vahistamist Phoenix Mercury hooajavälisel ajal Jekaterinburgi klubis UMMC.

Griner on öelnud, et võttis Venemaal keelatud uimastid kehva tervise tõttu kaasa tähelepanematusest. Tema sõnul kirjutas arst talle USAs välja meditsiinilist kanepit sisaldavad kapslid valuvaigistiks.

Teadete kohaselt on esitatud ettepanek Grineri ja Venemaal spionaažisüüdistusega 16 aastaks vangi mõistetud endise USA merejalaväelase Paul Whelani väljavahetamiseks kurikuulsa relvaärimehe Viktor Buti vastu, kes kannab 2012. aastast USA vanglas 25-aastast karistust. 

Tagasi üles