Kreeklaste streik seisatab ööpäevaks terve riigi

Copy
Tühi Kreeka reisilaev seismas streigi tõttu sadamas.
Tühi Kreeka reisilaev seismas streigi tõttu sadamas. Foto: Thanassis Stavrakis / AP / Scanpix

Kreeka avaliku ja erasektori töötajad streigivad täna hinnatõus vastu; 24-tunnine tööseisak häirib nii teenuseid kui ühistransporti.

Laevad seisavad sadamates ja ühendus Kreeka saartega on katkenud. Ateena tänavatel ei liigu bussid, trollid ega taksod. Käigus on vaid üks metrooliin kolmest, seegi piiratud ulatuses ja vaid päraslõunani.

Lennujuhtimiskeskuste töötajad pidid streikima kuus tundi, aga otsustasid teisipäeval ümber, sest kohus ütles, et nende osavõtt oleks seadusvastane.

Lennufirmad olid aga juba kümneid lende tühistanud ja neid ei olnud võimalik nii kiiresti enam uuesti plaani võtta.

Ateena lennujaama jõudnud reisijate võimalused linna pääseda on äärmiselt kasinad, sest bussid, taksod, metroo ega linnalähirongid ei sõida. Ateenasse püütakse pääseda kaugsõidubussidega, mis on ainsana käigus.

Riigikoolid on täna kinni, riigihaiglad töötavad osalise personaliga. Streigiga on ühinenud ka ajakirjandusväljaanded, nii et uudiseid ei kuule ega näe.

«Töötajad ja ametiühingud streigivad kõrgete hindade vastu, mis viivad Kreeka majapidamised põhja,» teatas erasektori ametiühingute konföderatsioon GSEE.

Ametiühingud nõuavad praegu 700 eurose alampalga tõstmist ja julgemaid meetmeid ohjeldamaks inflatsiooni, mis tõusis septembris 12 protsendini.

Ateena kesklinnas on kavas protestirongkäigud. Suuremad avaliku ja erasektori ametiühingud alustavad kell 11, kommunistide ametiühing pool tundi varem.

Märksõnad

Tagasi üles