E, 28.11.2022

Trump teatas kandideerimisest 2024. aasta presidendivalimistel

AFP/BNS
Trump teatas kandideerimisest 2024. aasta presidendivalimistel
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 4
USA endine riigipea Donald Trump teatas kandideerimisest 2024. aasta presidendivalimistel.
USA endine riigipea Donald Trump teatas kandideerimisest 2024. aasta presidendivalimistel. Foto: Jonathan Ernst / Reuters / Scanpix

USA endine riigipea Donald Trump teatas eile ametlikult otsusest kandideerida 2024. aasta presidendivalimistel.

«Ameerika tagasitulek algab just nüüd,» teatas 76-aastane ekspresident sadadele poolehoidjatele, kes olid kogunenud tema Mar-a-Lago residentsi Floridas.

«Selleks, et muuta Ameerika taas suureks ja hiilgavaks, teatan ma täna õhtul minu kandidatuurist USA presidendiks,» ütles ta.

«Ma kandideerin, kuna ma usun, et maailm ei ole veel näinud tõelist hiilgust, milline see riik võib olla,» ütles Trump. «Me seame Ameerika taas esikohale.»

Trump esitas varem eile USA valimiskomisjonile kandideerimisdokumendid.

Tema ebatavaliselt varajases sammus nähakse soovi vältida võimalikke kriminaalsüüdistusi ning ka surveavaldust teistele vabariiklastele, kes püüavad saada partei lipukandjaks.

Üheks võimalikuks rivaaliks Trumpile peetakse Florida kuberneri Ron DeSantist, kes sai 8. novembril peetud vahevalimistel kindla võidu ja jätkab ametis.

Teiste võimalike rivaalidena on nimetatud endist asepresidenti Mike Pence'i, Texase senaatorit Ted Cruzi, Virginia kuberneri Glenn Youngkini, endist välisministrit Mike Pompeod ja endist Lõuna-Carolina kuberneri Nikki Haleyd.

Trump lubas eile, et hoiab ära praeguse riigipea Joe Biden tagasivalimise 2024. aastal.

«Ma tagan, et Joe Biden ei saa veel nelja aastat,» ütles ta oma poolehoidjatele. «Meie riik ei suuda seda vastu võtta.»

Märksõnad
Tagasi üles