E, 28.11.2022

Indoneesia maavärina ohvrite arv kerkis 252-le

AFP/BNS
Indoneesia maavärina ohvrite arv kerkis 252-le
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Indoneesia maavärina tekitatud purustused.
Indoneesia maavärina tekitatud purustused. Foto: ADITYA AJI / AFP / Scanpix

Indoneesia peasaart Jaavat eile raputanud maavärina ohvrite arv kerkis 252-le, teatasid täna kohalikud võimud.

Lääne-Jaava Cianjuri piirkonna omavalitsus edastas uuendatud andmed Instagrami postituses.

USA geoloogiateenistuse andmetel oli maavärin magnituudiga 5,6. Selle kese asus Lääne-Jaava provintsis Cianjuri piirkonnas ja kolle 10 kilomeetri sügavusel.

Cianjuri ümbruses teatati mitmest maalihkest. Kahjustada said kümned hooned, sealhulgas islamikool, haigla ja muud avalikud rajatised, teatas kriisiamet.

Maavärin oli tugevalt tunda Jakarta piirkonnas. Kõrghooned pealinnas kõikusid ja mõned neist evakueeriti.

Indoneesia ilmateenistus hoiatas elanikke maavärina epitsentri piirkonnas edasiste tõugete eest. Agentuuri teatel registreeriti Cianjuris pärast maavärinat veel 25 järeltõuget magnituudiga 1,8 kuni 4.

Rohkem kui 270 miljoni elanikuga riiki tabavad sageli maavärinad, vulkaanipursked ja tsunamid, kuna see asub seismiliselt aktiivses nõndanimetatud Vaikse ookeani tulerõngas.

Veebruaris hukkus Lääne-Sumatra provintsis maavärinas magnituudiga 6,2 vähemalt 25 ja sai vigastada enam kui 460 inimest. 2021. aasta jaanuaris sai Lääne-Sulawesi provintsis sama tugevas maavärinas surma üle 100 ja vigastada ligi 6500 inimest.

Aastal 2004 raputas Sumatra rannikut maavärin magnituudiga 9,1, mis vallandas tsunami ja nõudis piirkonnas ligi 230 000 inimese elu, neist 170 000 Indoneesias.

Märksõnad
Tagasi üles