L, 4.02.2023

VIDEO ⟩ Putini etendus tapetud Vene sõdurite emadele: jagan teie valu

Putini etendus tapetud Vene sõdurite emadele: jagan teie valu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 5
Vene president Vladimir Putin.
Vene president Vladimir Putin. Foto: MIKHAIL METZEL / KREMLIN POOL / SPUTNIK / POOL

Ukrainat ründav autoritaarne president Vladimir Putin sõnas täna rühmale emadele, kelle pojad väidetavalt rindel võitlevad, et ta jagab valu relvakonfliktis pereliikme kaotanutega. 

Kohtumine leidis aset enne emadepäeva, mida Venemaa tähistab pühapäeval. Pärast kaootilist üldmobilisatsiooni on Vene sõdurite perekondade hulgas kasvanud viha riigi vastu.

«Tahan, et teaksite – nii mina isiklikult kui ka kogu riigi juhtkond jagame seda valu,» rääkis Putin naistele oma Moskva-lähedases elupaigas.

«Me mõistame, et miski ei saa asendada poja, lapse kaotust,» ütles Putin mõne minuti kestnud avasõnades.

«Ma ei söanda öelda mingeid ametlikke, standardseid asju, mida seotakse kaastunde avaldamisega,» sõnas ta.

Ta lisas, et mõned uudised konflikti kohta pole usaldusväärsed. «Palju on libauudiseid, eksitamist ja valesid.»

Putin, kes kehtestas seaduse, mis karistab Venemaa sissetungi avaliku kriitika eest, ütles naistele, et nad peaksid olema ettevaatlikud selles osas, mida nad internetist loevad.

«On selge, et elu on märksa keerulisem kui see, mida näidatakse meie teleekraanidel või isegi internetis, sealt ei saa midagi usaldada,» väitis riigipea.

Putini pressiesindaja Dmitri Peskov ütles varem reedel, et ülejäänud arutelu naistega näidatakse «sõltuvalt vestlusest».

Vene riigitelevisioon andis eetrisse kaadreid, millelt võis näha riigipead laua taga koos 17 emaga. Tegemist on esimese sellise kohtumisega pärast Venemaa sissetungi Ukrainasse 24. veebruaril.

«Mõistan täielikult, et teie jaoks, ja paljude teiste naiste jaoks Venemaal, kelle pojad on hetkel lahingutsoonis, ei tule sellest pühadeaega,» ütles 70-aastane Putin viitega emadepäevale.

«Me peame saavutama oma eesmärgid ja lõpuks me need ka saavutame,» ütles Putin televisioonis üle kantud kohtumiselt emadega tema Moskva-lähedases elupaigas.

Samuti sarjas ta «vaenlase» väidetavaid katseid «devalveerida ja kompromiteerida inforuumis» Moskva taktikat Ukrainas.

Viimastel kuudel on Vene sotsiaalmeediasse postitatud arvukalt videolõike, kus vene emad ja sugulased väljendavad muret meeste Ukrainas võitlemise pärast.

Märksõnad
Tagasi üles