L, 4.02.2023

Põhja-Korea juht lubas üles ehitada maailma võimsaima tuumajõu

Põhja-Korea juht lubas üles ehitada maailma võimsaima tuumajõu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Põhja-Korea liider Kim Jong-un seismas koos tütre ja sõjaväelastega mandritevahelise ballistilise raketi Hwasong-17 ees.
Põhja-Korea liider Kim Jong-un seismas koos tütre ja sõjaväelastega mandritevahelise ballistilise raketi Hwasong-17 ees. Foto: Korean Central News Agency/Korea News Service via AP / Scanpix

Põhja-Korea liider Kim Jong-un tähistas koos oma noore tütrega uusima mandritevahelise raketi katsetust, öeldes, et tema riigi eesmärk on saada maailma võimsaimaks tuumajõuks, vahendas täna riigimeedia.

Kim edutas mõni päev pärast testi enam kui 100 ametnikku ja teadlast töö eest Hwasong-17 kallal, mida analüütikud nimetavad «koletisraketiks» ja mis arvatakse olevat võimeline küündima ka USA mandriosani.

Uut raketti «maailma võimsaimaks strateegiliseks relvaks» nimetanud Kim kiitis, et Põhja-Korea teadlased on teinud «imelise hüppe ballistilistele rakettidele tuumalõhkepeade paigaldamise tehnoloogia arendamisel», teatas Korea ametlik uudisteagentuur KCNA.

Tuumajõudude ehitamine riigi ja rahva väärikuse ja suveräänsuse kaitseks «on suurim ja tähtsaim revolutsiooniline eesmärk ning selle lõppsiht on omada maailma võimsaimat strateegilist jõudu, sel sajandil pretsedenditut absoluutset jõudu», seisis Kimi korralduses ametnike edutamisest.

Tema sõnul näitasid juhtivad ametnikud ja teadlased maailmale, et Pyongyangi eesmärk ehitada üles maailma tugevaim sõjavägi.

Märksõnad
Tagasi üles