L, 4.02.2023

Minister: Hiina annab Kuubale 100 miljonit dollarit

Minister: Hiina annab Kuubale 100 miljonit dollarit
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2
Hiina president Xi Jinping ja Kuuba riigipea Miguel Díaz-Canel Pekingis.
Hiina president Xi Jinping ja Kuuba riigipea Miguel Díaz-Canel Pekingis. Foto: Ding Lin / Xinhua via Zuma Press / Scanpix

Hiina annetas Kuubale 100 miljonit dollarit, et aidata sel üle elada halvav majanduskriis, ütles eile saareriigi asepeaminister Alejandro Gil.

Hiina president Xi Jinping kohtus reedel Pekingis harva välismaal käiva Kuuba riigipea Miguel Díaz-Caneliga.

Gil, kes on ka viimaste aastakümnete rängimas majanduskriisis vaevleva Kuuba majandusminister, ütles, et võimud suunavad raha «prioriteetidele».

Díaz-Canel jätkas Hiinast oma ringreisi, mille eesmärk on võita toetust sagedasi katkestusi põhjustava Kuuba elektrisüsteemi renoveerimisel.

Gil ütles, et kahe riigi juhid arutasid ka «võla teemat», kuid ei täpsustanud, kui palju Pekingile võlgu ollakse.

«Meie president selgitas olukorda, millega me silmitsi oleme, ja Hiina mõistis. Otsime mõlemale poolele vastuvõetavaid valemeid võlgade planeerimiseks ja restruktureerimiseks,» ütles Gil.

Hiina on Kuuba suuruselt teine kaubanduspartner Venezuela järel. Mõlemad riigid on Kuuba tugevad poliitilised liitlased.

Díaz-Canel külastas oma reisi algul Alžeeriat, kus president Abdelmadjid Tebboune lubas Kuubale kütust tarnida, kinkida päikeseelektrijaama ja tühistada võlaintressid, ütles Gil.

Díaz-Caneli reis pidi sisaldama ka peatusi Türgis ja Venemaal.

Märksõnad
Tagasi üles