Europol: politsei purustas Dubais ja Euroopas kokaiini «superkartelli»

Copy
Euroopa politseiameti Europol peakorter Haagis.
Euroopa politseiameti Europol peakorter Haagis. Foto: Jerry Lampen/ANP/AFP/Scanpix

Politsei purustas hiiglasliku Euroopa kokaiinismugeldamise võrgustiku ja vahistas eri riikides 49 kahtlusalust, nende seas «kuus väärtuslikku sihtmärki» Dubais, teatas täna Europol.

«Europoli poolt suure väärtusega sihtmärkideks tunnistatud narkokuningad moodustasid koos «superkartelli», mis kontrollis umbes kolmandikku Euroopa kokaiiniärist,» teatas Europol avalduses.

Rahvusvahelise suuroperatsiooni käigus konfiskeeriti 30 tonni kokaiini ning vahistati kahtlusaluseid ka Prantsusmaal, Hispaanias, Belgias ja Hollandis, lisas Europol.

Euroopa Liidu politseiameti teatel on Dubais vahistatud «suure väärtusega» kahtlusalustest kaks seotud Hollandi, kaks Hispaania ja kaks Prantsusmaaga.

«Üks Hollandi kahtlusalustest on iseäranis suur kala,» ütles tundmatuks jääda soovinud Europoli allikas.

Kokku vahistati Hispaanias 13, Prantsusmaal kuus ja Belgias 10 kahtlustatavat. Sama operatsiooni raames vahistati 2021. aastal Hollandis 14 inimest.

Hollandi prokuratuur teatas, et taotleb Araabia Ühendemiraatidelt kahtlusaluste väljaandmist. Prokuratuur lisas, et tegemist on tõsiste kriminaalkuritegudega, mis puudutavad rahvusvahelist uimastikaubandust, mida korraldati peamiselt Lõuna-Ameerikast Antwerpeni ja Rotterdami sadamate kaudu.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles