R, 3.02.2023

Lõuna-Korea andis kohvrimõrvades kahtlustatava Uus-Meremaale välja

Lõuna-Korea andis kohvrimõrvades kahtlustatava Uus-Meremaale välja
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Uus-Meremaa politsei tegutsemas majas, kus avastati laooksjonilt otsetud kohvritest kahe lapse säilmed.
Uus-Meremaa politsei tegutsemas majas, kus avastati laooksjonilt otsetud kohvritest kahe lapse säilmed. Foto: Dean Purcell/New Zealand Herald via AP / Scanpix

Lõuna-Korea andis Uus-Meremaale välja 42-aastase naise, keda kahtlustatakse oma kahe lapse tapmises, kelle säilmed leiti laohoone oksjonilt ostetud kohvritest.

Uus-Meremaa politsei ütles täna, et «kolm politseinikku suundus Lõuna-Koreasse transportima naist», kes saabus pärastlõunal Auklandi lennujaama ja toimetati Manukau politseijaoskonda.

Lõuna-Korea justiitsministeerium ütles, et Uus-Meremaa ametnikele anti üle ka olulised tõendid.

«Me loodame, et tõde selles juhtumis, mis on saanud üle maailma tähelepanku, selgub õiglase ja range kohtuprotsessi kaudu Uus-Meremaal,» ütles üks Souli ametnik.

Kahtlusalune astub kohtu ette homme.

Lõuna-Korea politsei pidas kahtlusaluse naise kinni septembris Ulsani sadamalinnas. Mõni nädal varem olid Uus-Meremaa võimud teatanud, et leiti kohvrid kahe lapse säilmetega. Arvatakse, et lapsed olid surres viis kuni kümme aastat vanad.

Augustis ostis üks perekond Uus-Meremaal laohoone oksjonilt haagisetäie kraami, viis selle pahaaimamatult koju ja avastas seal kohvritest inimsäilmed.

Politsei hinnangul olid laibad kohvris mitu aastat, mis raskendas juhtunu uurimist.

Lõuna-Korea politsei on öelnud, et laste tapmises kahtlustatav naine sündis Lõuna-Koreas, kolis siis Uus-Meremaale, kuid naasis 2018. aastal sünnimaale.

Märksõnad
Tagasi üles