P, 29.01.2023

Hispaania kirjapommirünnak: plahvatava saadetise sai ka peaminister Sánchez ja USA saatkond

Täiendatud kell 16.09
Hispaania kirjapommirünnak: plahvatava saadetise sai ka peaminister Sánchez ja USA saatkond
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tuletõrjujad ja politseinikud Ukraina saatkonna juures, kus toimus plahvatus, 30. novembril 2022 Madridis.
Tuletõrjujad ja politseinikud Ukraina saatkonna juures, kus toimus plahvatus, 30. novembril 2022 Madridis. Foto: Carlos Lujn/Contacto/Zuma Press/Scanpix

Päev pärast seda, kui Ukraina saatkonnas Madridis plahvatas kirjapomm, selgus, et sarnaseid seadeldisis on postitatud rohkemgi: kokku võib olla juhtumite arv kerkinud juba kuueni, sealhulgas sai kirjapommi nii Hispaania peaminister Pedro Sánchez kui arvatavasti ka Ameerika Ühendriikide saatkond.

Hispaania politsei uurib arvatavat kirjapommi, mis saadeti eile varahommikul Madridi lähedal asuvasse õhuväebaasi, teatasid riigi sise- ja kaitseministeerium.

Valitsusametnike sõnul leiti eile õhtul üks kirjapomm ka Zaragoza linnas asuvast relvatehasest. Tehases toodetakse granaadiheitjaid, mida Hispaania on saatnud Ukrainale.

Lisaks kinnitas Hispaania siseministeerium, et Hispaania peaministri Pedro Sáncheze kantselei sai nädal tagasi kirja lõhkeseadeldisega, mis oli sarnane Ukraina saatkonnas lõhkenud ning Hispaania relvatootja tehasest ja õhuväebaasist täna leitud lõhkeseadeldisega.

Täna pealelõunal teatati, et USA saatkonnas uuritakse arvatava kirjapommi juhtumit, vahendas The Guardian. Tee saatkonna juures Madridis oli suletud ning politsei tegutses sündmuskohal.

Märksõnad
Tagasi üles