250 miljonit koroonanakkust on ajanud Hiina propagandamasina rikki (1)

Postimees
Copy
Covid-19 patsiendid lebavad voodites lindiga eraldatud alal haigla fuajees Edela-Hiinas asuvas Chongqingis.
Covid-19 patsiendid lebavad voodites lindiga eraldatud alal haigla fuajees Edela-Hiinas asuvas Chongqingis. Foto: Noel Celis / AFP / Scanpix

Samal ajal kui detsembri esimese paarikümne päevaga võis Hiinas koroonaviirusega nakatuda ligi 250 miljonit inimest, on riigimeedia ja tsensorid hädas, et leiutada ühtset arusaama, kuidas jõuti Pekingi varasemast nn nullnakatumise poliitikast praegusesse olukorda.

Bloomberg Newsi ja The Financial Timesi andmeil hindavad Hiina võimud, et selle kuuga on nakatud koroonaviirusega umbes 18 protsenti riigi 1,4 miljardist elanikust ehk tegemist oleks kogu pandeemia kõige ulatuslikuma Covid-19 puhanguga.

Kõnealused arvud olla Hiina riiklik tervishoiukomisjon esitanud kolmapäevasel nõupidamisel ning ajakirjandusse lekitasid need aruteludega kursis allikad. Eile levitati Hiina sotsiaalmeedias kohtumise väidetavaid märkmeid.

Samal ajal on mitu aastat Pekingi varasemat ranget piirangutepoliitikat ülistanud propagandamasin kimbatuses, kuidas selgitada reisikeeldude, karantiinireeglite ja sulgemiste päeva pealt lõpetamist, mis siis et nakatumine on hüppeliselt kasvanud.

Tagasi üles