Daugava kerkib üle kallaste: Jēkabpilsi piirkonnas anti üleujutuse hoiatus (1)

BNS
Copy
Üle kallaste tunginud Daugava jõgi eile Jēkabpilsi lähistel. Ööl vastu tänast anti piirkonnas ohuhoiatus.
Üle kallaste tunginud Daugava jõgi eile Jēkabpilsi lähistel. Ööl vastu tänast anti piirkonnas ohuhoiatus. Foto: Ivars Soikâns / LETA / Scanpix

Läti keskkonna-, geoloogia- ja meteoroloogiakeskus kuulutas Jēkabpilsi piirkonnas ööl vastu tänast Daugava väga kõrge veetaseme tõttu välja punase hoiatuse.

Daugava veetase oli Jēkabpilsi lähistel kell 4.50 vaatlusjaama nullmärgist 7,66 meetrit kõrgem – ligikaudu poolteist meetrit kõrgem kui päev varem ja neli meetrit kõrgem kui 1. jaanuaril.

Hüdroloogid ennustavad, et Daugava veetase Jēkabpilsi lähedal läheneb punasele märgile – 8,4 meetrit üle jaama nullpunkti – või isegi ületab selle.

Punane hoiatustase tähendab, et suurel alal on suur tõenäosus märkimisväärseteks purustusteks ning inimeste elud võivad olla ohus.

Jēkabpilsi lähedal koguneb Daugavasse jätkuvalt jääd ja lund, jõe ülemjooksult voolab seda üha juurde ning ulatuslikud alad on üle ujutatud.

Punane hoiatustase tähendab, et suurel alal on suur tõenäosus märkimisväärseteks purustusteks ning inimeste elud võivad olla ohus. Elanikel tuleb olla valmis erakorralisteks meetmeteks ja evakueerumiseks, järgida vastutavate asutuste antud teavet ja juhiseid.

Jēkabpilsi piirkonnas kehtib hommel kella 14ni punane hoiatustase.

Veetase Zeļķi silla juures on viimase ööpäevaga veidi langenud ja püsib Pļaviņases normi piires.

Portaali radio1.lv teatel toimus eile hilisõhtul Jēkabpilsi piirkonna omavalitsuse tsiviilkaitsekomisjoni istung.

Selle aasta esimestel päevadel tõusid Koiva jõgi Ādažis üle kallaste, vee alla jäid eramajapidamised ja nende elanikud tuli evakueerida.

Tagasi üles