P, 29.01.2023

Pfizer laiendas vaestele riikidele odavalt müüdavate ravimite valikut

Pfizer laiendas vaestele riikidele odavalt müüdavate ravimite valikut
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Pfizeri logo.
Pfizeri logo. Foto: MATTHEW CHILDS/SCANPIX

USA ravimihiid Pfizer andis teisipäeval teada, et laiendab märkimisväärselt oma ravimite ja vaktsiinide sortimenti, mida müüakse kasumi teenimise eesmärgita maailma kõige vaesematele riikidele.

Šveitsis Davosis peetaval maailma majandusfoorumil teatas Pfizer, et alustab 45 vaesemas riigis kõigi nende ravimite madala hinnaga müüki, millele neil on üleilmse turustamise õigus.

Mais alustas hiid 23 oma patendiga ravimi müüki kasumi teenimise eesmärgita vaestele riikidele, nüüdseks lisatakse täisnimekirja ka ravimeid, mis ei ole patendiga. Seeläbi suureneb sortimendis olevate nimetuste arv ligikaudu 500ni.

Pfizeri sõnul aitab see tuua tähelepanu 1,2 miljardi inimese «haiguste koormale ja patsientide vastamata vajadustele» 45 vaesema sissetulekuga riigis.

Arengumaad kannavad 70 protsenti maailma haiguste koormast, ent saavad vaid 15 protsenti üleilmsest tervisele kulutatavast rahast, mis viib hukatuslike tagajärgedeni.

Sahara-taguses Aafrikas sureb iga 13. laps enne oma viiendat sünnipäeva, võrreldes iga 199. lapsega suure sissetulekuga riikide seas.

Esmavajalike ravimite ja vaktsiinide kättesaadavus võtab vaesemates riikides tavaliselt neli kuni seitse aastat kauem aega ning samuti tõkestavad nende jõudmist patsientideni isegi pärast heakskiidu saamist probleemid tarneahelais ja alarahastatud tervishoiusüsteemid neis riikides.

Pfizeri eelmise aasta kolmanda kvartali kasum oli 8,6 miljardit dollarit.

Märksõnad
Tagasi üles