P, 29.01.2023

Ukraina sõjast deserteerunud Vene sõdur lasti maha

Ukraina sõjast deserteerunud Vene sõdur lasti maha
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Vene sõduri sõjavarustus näitusel Kiievis 12. jaanuar 2023.
Vene sõduri sõjavarustus näitusel Kiievis 12. jaanuar 2023. Foto: Evgen Kotenko/SIPA/scanpix

Venemaal lasti maha sõjaväebaasist lahkunud sõdur, riigimeedia väitel oli tegemist relvastatud Ukraina sõja desertööriga.

«Dmitri Perov, keda otsiti taga oma sõjaväeosast loata lahkumise pärast, leiti ja likvideeriti,» teatas Lipetski oblastivalitsus sotsiaalmeedia postituses.

«Olukord on kontrolli all. Ohtu elanikele ei ole. Käimas on uurimine,» lisati teates.

Teates ei täpsustatud, kuidas mees tapeti.

Riikliku telekanali VGTRK kohalik haru ütles, et 31-aastane sõjaväelane põgenes «sõjalise erioperatsiooni tsoonist». Moskva kasutab seda väljendit rääkides sõjast Ukrainas.

Telekanal avaldas tagaotsimisteate, milles öeldi, et Perov pages 13. jaanuaril Ukrainast koos tulirelva ja granaatidega ning et ta võib olla teel kodukülla.

Ajaleht Kommersant kirjutas kolmapäeval, et kaheksale Vene sõjaväelasele, kes keeldusid võitlemast Ukrainas, esitati süüdistus deserteerumises.

Ajalehe andmetel lahkusid need sõdurid oma baasist Ukraina idaosas detsembri lõpus ning jõudsid taksoga Venemaale.

Kui Vene president Vladimir Putin andis septembris korralduse 300 000 reservisti mobiliseerimisest, et saata nad Ukraina sõtta, karmistas ta ka deserteerumist puudutavaid seadusi. Deserteerumise või võitlemisest keeldumise eest võidakse nüüd karistada kuni 10-aastase vangistusega.

Vene väed alustasid Putini korraldusel mullu 24. veebruaril sõda Ukraina vastu.

Märksõnad
Tagasi üles