K, 29.03.2023

Balti välisministrid kutsuvad Saksamaad üles Ukrainale tanke siiski kohe andma

Brita-Maria Alas
, Eesti uudiste päevatoimetaja
Balti välisministrid kutsuvad Saksamaad üles Ukrainale tanke siiski kohe andma
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 13
Foto: Martin Divisek

Eesti, Läti ja Leedu välisministrid kutsuvad Twitteris Saksamaad üles ümber otsustama ning Ukrainale siiski moodsamaid Leopardi tanke saatma. 

Eesti välisminister Urmas Reinsalu (Isamaa), Läti välisminister Edgars Rinkēvičs ja Leedu välisminister Gabrielius Landsbergis postitasid Twitterisse ühesuguse üleskutse: 

Meie, Leedu, Läti, Eesti välisministrid, kutsume Saksamaad üles saatma Leopardi tanke Ukrainale kohe. See on vajalik Venemaa agressiooni peatamiseks, Ukraina aitamiseks ja Euroopa rahu kiireks taastamiseks. Euroopa juhtiva jõuna on Saksamaal selles küsimuses eriline vastutus.

«Anna need tankid, anna need load tankide jaoks,» teatas Reinsalu Saksamaa suunal ka Isamaa volikogul. «Meil ei ole võimalik viivitada. Nende otsustega viivitamisel on inimelu hind.»

Ukraina ei saa oodatud tanke ei ameeriklastelt ega sakslastelt

Ukraina ei saa praegu ei Ameerika Ühendriikidelt nende toodetud Abramsi ega ka Saksamaalt Leopardi tanke, oli eileõhtune seis neid aitavate liitlaste kaitseministrite kohtumisel, kirjutab Postimees Nädal

Saksamaa Leopardide puhul lisasid survet mitu riiki – ennekõike Poola, taustalt aga ka näiteks Soome, teatades, et oleksid valmis oma varudest Ukrainale Leoparde saatma, kui nende masinate tootjariik Saksamaa selleks loa annaks.

Märksõnad
Tagasi üles