T, 21.03.2023

VABATAHTLIKUD SÕJAS ⟩ Lihtsalt jälgisin südame kutset. Kolm lugu vabatahtlikest, kes surid teisi aidates

Volodõmõr Mõsan-Mõljasevitš
Lihtsalt jälgisin südame kutset. Kolm lugu vabatahtlikest, kes surid teisi aidates
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Dmõtro Konstantõnov (vasakult), Halõna Zadorožna ja Pavlo Lõtvõnenko oma lastega. Kõik kolm vabatahtlikku hukkusid Ukraina sõjas rahvuskaaslasi aidates.
Dmõtro Konstantõnov (vasakult), Halõna Zadorožna ja Pavlo Lõtvõnenko oma lastega. Kõik kolm vabatahtlikku hukkusid Ukraina sõjas rahvuskaaslasi aidates. Foto: Kollaaž: Madis Veltman 

Enne eelmise aasta 24. veebruari ei osanud tuhanded ukrainlased ette kujutada, kui kardinaalselt võib nende elustiil hetkega muutuda. Seda, kui suur rõõm sind valdab, kui näed Bahmutis vanaema, kellel on käes kast humanitaarabiga või siiralt naeratavat sõjaväelast, kes on äsja saanud internetiühendust võimaldava Starlinki komplekti.

Kahjuks on Venemaa sissetungi järel Ukrainasse hukkunud hulgaliselt oma kaasmaalasi abistanud vabatahtlikke. Postimees kirjutab kolmest vaprast, kelle elutee vabatahtliku abistaja missiooni käigus katkes.

Nendeks on kahe lapse ema Halõna Zadorožna Zaporižžjast, talunik Pavlo Lõtvõnenko Zaporižžja oblasti Vodjane külast ja kohtunik Dmõtro Konstantõnov Harkivist. Nad ohverdasid oma elu, et aidata teisi.

Märksõnad
Tagasi üles