N, 30.03.2023

TRAGÖÖDIA HOLOKAUSTI MÄLESTUSPÄEVAL ⟩ Ida-Jeruusalemma sünagoogis tapetute arv on tõusnud kaheksani

Ida-Jeruusalemma sünagoogis tapetute arv on tõusnud kaheksani
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Ida-Jeruusalemma sünagoogis reedese palvuse ajal toimunud tulistamises sai surma viis inimest
Ida-Jeruusalemma sünagoogis reedese palvuse ajal toimunud tulistamises sai surma viis inimest Foto: Ammar Awad/Reuters/Scanpix

Ida-Jeruusalemma sünagoogis reedese palvuse ajal toimunud tulistamises sai surma vähemalt kaheksa inimest, vähemalt kümme on saanud haavata, teatas Iisraeli välisministeerium ühismeedia vahendusel.

Toetudes politsei ja hädaabiteenistuse öeldule, teatas Iisraeli väljaanne The Times of Israel, et tulistaja saabus autoga kell 20.15 kohaliku aja järgi Ida-Jeruusalemma Neve Yaakovi naabruskonnas asuva sünagoogi juurde ning avas tule.

Ründaja põgenes sündmuskohalt araabia palestiinlaste Beit Hanina naabruskonna alale ligikaudu kilomeeter sünagoogist eemal. Pärast seda, kui ründaja avas tule ka politseiametnike suunas, lasti ta maha.

USA mõistis terrorirünnaku hukka

USA mõistis reedel karmilt hukka rünnaku Ida-Jeruusalemma sünagoogile ja väljendas välisminister Antony Blinkeni visiidi eel Iisraeliga solidaarsust.

«See on täiesti kohutav,» ütles välisministeeriumi pressiesindaja Vedant Patel ajakirjanikele. «Mõistame selle ilmse terrorirünnaku kõige karmimalt hukka. Meie pühendumus Iisraeli julgeolekule on jätkuvalt raudkindel ja oleme oma Iisraeli partneritega otsesuhtluses,» toonitas Patel.

AFP/BNS

Märksõnad
Tagasi üles