Välisministeerium kutsus välja Iraani suursaadiku (1)

Alexandra Saarniit
, ajakirjanik
Copy
Urmas Reinsalu.
Urmas Reinsalu. Foto: Sander Ilvest

Eesti välisministeerium kutsus kolmapäeval välja Iraani suursaadiku, et avaldada tugevat hukkamõistu Iraani toetusele Venemaale agressioonis Ukraina vastu ja Iraanis aset leidvatele laiaulatuslikele inimõiguste rikkumistele.

«Eesti mõistab üheselt hukka igasuguse toetuse Venemaale tema agressioonis Ukraina vastu, sealhulgas Iraani otsuse tarnida Venemaale ründedroone. Ründedroonide kasutamine on põhjustanud arvukalt hukkunuid tsiviilisikute seas ja tohutut kahju Ukraina infrastruktuurile,» oli välisminister Urmas Reinsalu (Isamaa) resoluutne. 

«Eesti kutsub Iraani valitsust lõpetama täielikult igasugune toetus sellele põhjendamatule ja provotseerimata agressioonile. Lisaks on Eesti jaoks vastuvõetamatud Iraani võimude represseerivad ja vägivaldsed meetodid riigis puhkenud protestide mahasurumisel.»

«Inimõiguste kaitse on vääramatult kohustuslik kõigi ÜRO liikmesriikide valitsustele. Mõistame hukka Iraani kodanike ja elanike hukkamise ja vägivallalaine, mis on põhjustanud sadu surmajuhtumeid,» lisas ta.

Kommentaarid (1)
Copy
Tagasi üles