T, 28.03.2023

POSTIMEES KIIEVIS ⟩ Kohvikupidaja: elektrigeneraator hoiab äril hinge sees

Kohvikupidaja: elektrigeneraator hoiab äril hinge sees
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kiievis Otže kohvikut pidav Oleksandr Nedov on üks paljudest väikeettevõtjatest, kes jätkab hoolimata pidevatest elektrikatkestustest äritegevust.
Kiievis Otže kohvikut pidav Oleksandr Nedov on üks paljudest väikeettevõtjatest, kes jätkab hoolimata pidevatest elektrikatkestustest äritegevust. Foto: Olga Sošenko

Kunagi paarisaja töötajaga toitlustusketis juhtival kohal töötanud Oleksandr Nedov on üks paljudest ukrainlastest, kes püüab sõja tingimustes end ära elatada väikeettevõtjana. Paarimehega kahasse rendib ta Kiievis pisikest, umbes paarikümne ruutmeetri suurust ruumi, kus asub nende kohvik Otže (Nii).

Mõned lauad ja toolid, baarilett, kassaaparaat, makseterminal, paar riiulit, vitriin magusa kraami hoidmiseks, korralik toekas kohvimasin, tilluke abiruum ja tänastes oludes hädavajalik elektrigeneraator — ongi põhimõtteliselt kõik, mida mehed läinud sügisel äri alustamiseks vajasid.

Algkapitali laenas endine tööandja. Ilma intressita. Peaasi, ütles ta, et nad saaksid kuidagi jalad alla. «Maksate tagasi siis, kui selleks võimalus tekib,» meenutas Nedov vastutuleliku firmajuhi sõnu. «Tasume riigile korralikult makse, kuigi president Zelenskõi on öelnud, et praeguses situatsioonis pole see esmatähtis. Meie jaoks on see põhimõtteline küsimus, sest kuskilt peab ju meie riik raha saama, mitte üksnes kulutama.» 

Märksõnad
Tagasi üles