Zelenskõi kutsus maailma andma Ukrainale lahinglennukeid

Copy
Suurbritannia alamkoja spiiker Sir Lindsay Hoyle võtab Ukraina riigipealt Volodõmõr Zelenskõilt Westminsteri palees peetud kõne ajal vastu kõige edukama Ukraina õhujõudude piloodi kiivri, millele on kirjutatud: «Meil on vabadus, andke meile tiivad, et seda kaitsta.»
Suurbritannia alamkoja spiiker Sir Lindsay Hoyle võtab Ukraina riigipealt Volodõmõr Zelenskõilt Westminsteri palees peetud kõne ajal vastu kõige edukama Ukraina õhujõudude piloodi kiivri, millele on kirjutatud: «Meil on vabadus, andke meile tiivad, et seda kaitsta.» Foto: Stefan Rousseau / PA Wire / Scanpix

Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi tegi kolmapäeval liitlastele üleskutse varustada tema riiki lahinglennukitega Venemaa sissetungi tõrjumiseks.

«Teen teile ja maailmale üleskutse anda Ukrainale lahinglennukeid, vabaduse tiivad,» ütles ta pöördumises Briti parlamendi alam- ja ülemkoja seadusandjatele.

Ühendkuningriiki üllatusvisiidi teinud Zelenskõi ütles Westminsteri palees: «Me teame, et vabadus võidab, me teame, et Venemaa kaotab. Ühendkuningriik liigub koos meiega meie eluaja kõige olulisema võidu poole. See on võit sõja mõtte enda üle.»

Suurbritannia valitsus teatas kolmapäeval, et hakkab pakkuma kõrgel tasemel väljaõpet Ukraina hävituspilootidele ja merejalaväelastele.

Lääneriigid kaaluvad sõjalise abi suurendamist Ukrainale seoses kardetava uue Vene pealetungiga riigi idaosas.

Suurbritannia ei ole pakkunud Kiievile aga oma Typhooni ega F-35 hävitajaid, öeldes, et nende kasutamine nõuab kuude- või isegi aastatepikkust väljaõpet.

USA on samal ajal välistanud F-16 hävitajate tarne; teised riigid, nagu Poola, on näidanud üles suuremat valmidust lahinglennukeid tarnida.

Kõne lõpus tänas Zelenskõi seadusandjaid abi eest ja lausus: «Kaks aastat tagasi Briti parlamendist lahkudes tänasin teid maitsva Inglise tee eest. Täna lahkun siit, tänades teid ette võimsate Inglise lennukite eest.»

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles