P, 11.06.2023

FOTOD ⟩ Kallas kohtumisel Macroniga: teeme kõik selleks, et Ukraina sõja võidaks

Postimees
Facebook Twitter
Comments

Liitlased peavad üle vaatama oma varud ja leidma kiire võimaluse Ukrainale ühiselt laskemoona hankimiseks, et Ukraina sõja võidaks, rõhutas peaminister Kaja Kallas Münchenis kohtumisel Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroniga.

Kohtumisel osalesid ka Läti president Egils Levits ja Leedu president Gitanas Nausėda.

Peaminister Kallas märkis kohtumisel, et töötame kõik ühise eesmärgi nimel ja teeme kõik selleks, et Ukraina sõja võidaks. «Meie ühtsus viimase aasta jooksul on olnud vankumatu. Pole märke, et Venemaa oma vallutussõda peataks, keerulised ajad jätkuvad ja seda olulisem on meil oma ühist rinnet hoida,» ütles ta.

Samuti rõhutas peaminister, et püsiv rahu Euroopas on võimalik ainult siis, kui agressor on lõplikult tagasi löödud, Venemaa kuriteod on saanud karistuse ja oleme kaotanud hallid alad Euroopa julgeolekus.

Kallase sõnul on praegu kõige olulisem pöörata olukord lahinguväljal Ukraina kasuks. Peaminister lisas, et kõik liitlased peavad üle vaatama oma varud ja Euroopa Liidu liikmesriigid peaks leidma kiire võimaluse Ukrainale ühiselt laskemoona hankimiseks. «Tahame ühiselt Ukrainale hankida nelja miljardi eest miljon suurtüki mürsku. See aitaks kaasa Ukraina edule lahinguväljal ning tugevdaks ka Euroopa kaitsetööstust ja suurendaks selle tootmisvõimet,» sõnas Kallas.

Eesti peaminister tänas president Macroni Prantsusmaa rolli eest Läänemere piirkonna ja kogu NATO julgeoleku tagamisel. «Prantsusmaa on Eestile oluline liitlane. Prantsuse kaitseväelased Eestis aitavad tagada meie julgeolekut,» ütles Kallas.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles