R, 22.09.2023

VENE TURISMI ERIPÄRAD ⟩ Rasedad venelannad tulvavad Argentinasse sünnitama

Facebook
Comments
Beebiootel argentiinlanna Villa Azul-is.
Beebiootel argentiinlanna Villa Azul-is. Foto: JUAN MABROMATA/AFP/Scanpix

Venemaalt pärit rasedate naiste kasvav vool on Argentinas käivitanud tõsise korruptsioonivastase uurimise. Päikeseline ja kõikidesse migrantidesse sõbralikult suhtuv riik otsustas võidelda «maffiaga», kes teenib raha nii sõja eest põgenevate venemaalaste kui ka nende pealt, kes naudivad migratsiooniga seotud seaduste hüvesid, kuid ei taha seejuures elada Buenos Aireses ega selle ümbruses.

Argentina migratsiooniteenistuse juhi Florencia Carignano sõnul on viimase poole aasta jooksul riiki sisenenud üle 10 000 raseda venemaalanna. Näib, et peaaegu 45 miljoni elanikuga riigi jaoks ei peaks see olema probleem.

Argentina seadusandlus on suures osas keskendunud migrantide riiki lubamisele. Selleks, et saada koos lapse sünniga Argentinas selle riigi kodakondsus, mis võimaldab viisavabalt reisida ELi, Suurbritanniasse, Jaapanisse – kokku 171 riiki –, valivad Argentina sünnitusmajaks kõige erinevamate riikide esindajad, eriti Lõuna-Ameerikast, ja seda juba alates eelmise sajandi 90ndatest aastatest.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles