L, 25.03.2023

Trudeau ja von der Leyen kinnitasid toetust ja abi jätkamist Ukrainale

Trudeau ja von der Leyen kinnitasid toetust ja abi jätkamist Ukrainale
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen ja Kanada peaminister Justin Trudeau ühisel pressikonverentsil Kingstoni sõjaväebaasis Ontarios.
Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen ja Kanada peaminister Justin Trudeau ühisel pressikonverentsil Kingstoni sõjaväebaasis Ontarios. Foto: LARS HAGBERG / REUTERS / SCANPIX

Kanada peaminister Justin Trudeau ja Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen kinnitasid eile vankumatut toetust Ukrainale, tema suveräänsusele ja territoriaalsele terviklikkusele ning abi jätkamist.

Kanada pikendab Ukraina lahingupioneeride väljaõpet oktoobrini, teatas Trudeau Ontarios Kingstoni sõjaväebaasis ühisel pressikonverentsil visiidil viibiva von der Leyeniga.

Senine lahingupioneeride väljaõppemissioon pidanuks peatselt lõppema.

Ottawa on andnud aastaga Ukrainale sõjalist abi rohkem kui miljardi Kanada dollari ulatuses, seal hulgas Leopard 2 tanke, soomukeid, pind-õhk tüüpi rakette, haubitsaid ja laskemoona.

Trudeau lubas Kingstoni sõjaväebaasis esinedes kolm miljonit Kanada dollarit demineerimisjõupingutusteks Ukrainas.

«Kanada seisab õlg õla kõrval ukraina rahvaga nii kaua kui on vaja,» rõhutas ta.

Kanada tegeleb ka Ukraina sõjaväemeedikute väljaõppega.

Von der Leyen märkis omakorda, et Euroopa Liit on kulutanud rohkem kui 12 miljardit eurot Ukraina sõjalisele toetamisele ning kavatseb aasta lõpuks anda väljaõpet kuni 30 000 Ukraina sõjaväelasele.

Trudeau ja von der Leyen rõhutasid koostöö jätkamist G7 ja paljude teistega, et tugevdada koordineerimist Venemaale kehtestatud sanktsioonide osas.

Märksõnad
Tagasi üles