L, 25.03.2023

Von der Leyen: EL ei aktsepteeri kunagi Venemaa ohtu oma julgeolekule

Von der Leyen: EL ei aktsepteeri kunagi Venemaa ohtu oma julgeolekule
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen esinemas Kanada parlamendis.
Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen esinemas Kanada parlamendis. Foto: Spencer Colby/The Canadian Press via AP / Scanpix

Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen ütles eile Kanada parlamendis esinedes, et Euroopa ei aktsepteeri kunagi Venemaa ohtu oma julgeolekule.

«Me ei nõustu kunagi sellega, et impeeriumi fantaasiatega sõjaline jõud saadab oma tankid üle rahvusvahelise piiri,» ütles ta.

27-liikmeline Euroopa Liit «ei aktsepteeri kunagi seda ohtu Euroopa julgeolekule ja meie rahvusvahelise kogukonna alustaladele».

Von der Leyen kutsus andma Ukrainale järjekindlat sõjalist ja majanduslikku abi ning kordas, et Venemaal tuleb maksta oma agressioonikuritegude eest.

«See ei ole ainult sõda Ukrainas. See on ka sõda inimõiguste vastu, see on sõda naiste õiguste vastu,» ütles ta rahvusvahelise naistepäeva eel, avaldades tunnustust Ukraina naisvõitlejatele.

«Venemaa kasutab vägistamisi ja seksuaalset vägivalda osana oma sõjalisest strateegiast Ukrainas,» ütles von der Leyen.

Ukraina naised võitlevad vastu, lisas ta, märkides, et sõjaväes teenivate naiste arv on alates sõja algusest aasta tagasi rohkem kui kahekordistunud.

«Need naised purustasid klaaslae Vene sissetungijate peade kohal.»

Von der Leyen on mitmepäevasel visiidil Kanadas. Ta sõidab edasi USAsse, kus kohtub reedel president Joe Bideniga.

Märksõnad
Tagasi üles