Ministeeriumi andmetel avaldas Pariisis meelt umbes 48 000 inimest, politsei ootas aga pealinna tänavaile kuni 100 000 protestijat.
Vasakpoolne CGT ametiühing väitis osalejate arvuks kogu riigis üle miljoni, kirjutas ajaleht Le Monde.
Uudisteagentuur AFP teatas üksikutest kokkupõrgetest meeleavaldajate ja politsei vahel, mille käigus peeti kinni mitu inimest.
President Emmanuel Macroni propageeritud reform tõstaks pensioniea alampiiri praeguselt 62-lt 64-le. Paljudes Prantsusmaa naaberriikides on alampiir juba tõstetud 65 aastani või isegi kõrgemale.
Lisaks karmistataks reform täispensioni saamise tingimusi ja kaotaks mõned avaliku sektori töötajate erisoodustused. Vastukaaluks kärbetele näeb reform ette kõige madalamate pensionide tõusu.
Prantsuse senat kiitis reformi heaks
Prantsusmaa parlamendi ülemkoda senat kiitis laupäeva hilisõhtul reformi 195 poolthäälega 112 vastu heaks, tehes järjekordse sammu selle seaduseks saamise suunas.
Hääletus toimus mõni tund pärast meeleavalduse lõppu.
"Oluline etapp on läbitud," ütles peaminister Elisabeth Borne pärast hääletust AFP-le, lisades, et tema arvates on valitsusel parlamendis piisav enamus, et reform seaduseks saaks.
Nüüd töötab komisjon välja lõpliku eelnõu, mis esitatakse seejärel parlamendi mõlemale kojale lõpphääletuseks.
Kui Macroni valitsusel ei õnnestu enne hääletust parlamendienamust kokku saada, võib Borne kasutada harva kasutatavat ja väga vastuolulist põhiseaduslikku tööriista, mida tuntakse artiklina 49/3, et seadus ilma hääletuseta läbi suruda.