Riigimeedia: Põhja-Korea kiitis heaks sõjaheidutusmeetmed

Copy
Põhja-Korea valitsuspartei sõjalise komisjoni koosolek riigi liidri Kim Jong-uni juhtimisel.
Põhja-Korea valitsuspartei sõjalise komisjoni koosolek riigi liidri Kim Jong-uni juhtimisel. Foto: KCNA VIA KNS / AFP / Scanpix

Põhja-Korea on otsustanud võtta «olulisi praktilisi» sõjaheidutusmeetmeid, teatas riigimeedia täna, päev enne seda, kui Soul ja Washington alustavad viimase viie aasta suurimaid ühisõppusi.

Otsus tehti Korea ametliku uudisteagentuuri (KCNA) teatel valitsuspartei sõjalise komisjoni koosolekul, mida juhtis riigi autoritaarne liider Kim Jong-un.

«Kohtumisel arutati ja kiideti heaks olulised praktilised sammud sõjaheidutuse tõhusamaks, jõulisemaks ja ründavamaks kasutamiseks,» märkis KCNA.

Teates öeldakse, et sammu eesmärk on «tulla toime praeguse olukorraga, kus USA ja Lõuna-Korea sõjalised provokatsioonid on jõudmas punase jooneni», kuid meetmete sisu ei täpsustatud.

Lõuna-Korea ja USA peaksid homme alustama õppusi «Freedom Shield» («Vabaduse kilp»), keskendudes Põhja-Korea kahekordistunud agressiivsuse tagajärjel «muutunud julgeolekukeskkonnale», teatasid liitlased.

Kõik sellised õppused tekitavad raevu Põhja-Koreas, kes peab neid sissetungi proovideks.

Riik on öelnud, et tema tuumarelvad ja raketiprogrammid on mõeldud enesekaitseks.

Analüütikute sõnul kasutab Põhja-Korea õppusi tõenäoliselt ettekäändena, et korraldada rohkem provokatsioone, sealhulgas raketikatsetusi ja võib-olla isegi tuumakatsetust.

Reedel teatas KCNA, et Kim andis Põhja-Korea sõjaväele korralduse intensiivistada õppusi «tõelise sõja» puhuks.

Kim käskis sõduritel olla valmis «kaheks strateegiliseks missiooniks – esiteks sõja ärahoidmiseks ja teiseks sõjas initsiatiivi haaramiseks», vahendab KCNA.

Washington ja Soul on tugevdanud kaitsekoostööd, pidades silmas kasvavat sõjalist ja tuumaohtu Pyongyangi poolt, mis on viimastel kuudel korraldanud üha provokatiivsemaid keelatud relvakatsetusi.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles