N, 21.09.2023

Streik halvas nelja Saksa lennujaama töö

Facebook
Comments
Berliini lennujaama tabloo on lennujaama töötajate stregi tõttu tühistatud lendude pärast punane.
Berliini lennujaama tabloo on lennujaama töötajate stregi tõttu tühistatud lendude pärast punane. Foto: Christian Mang/Reuters/Scanpix

Saksa ametiühing Ver.di, kuhu kuuluvad tsiviillennundustöötajad, algatas täna Berliini, Hamburgi, Hannoveri ja Bremeni lennujaamas streigi, mis tõi kaasa häired riigi lennuliikluses.

Muu hulgas tühistati Berliini lennujaamas umbes 200 lendu ja umbes kolmandik kavandatud saabuvatest lendudest. Hamburgis jäävad ära kõik 123 plaanilist lendu ja vähemalt poolsada 121 saabuvast lennust.

Ametiühingud nõuavad 10,5-protsendilist palgatõusu, tööandjad aga pakuvad viieprotsendilist palgatõusu kahes osas ja igale töötajale 2500 euro suurust ühekordset väljamakset.

Veebruari lõpus toimus Saksamaal lennujaamade turvatöötajate hoiatusstreik, mille tulemusena tühistati Kölni/Bonni lennujaamas peaaegu kõik lennud. Streik puudutas veel mitut Saksamaa lennujaama.

Lennujaamade turvatöötajad korraldasid protesti pärast seda, kui neil ei õnnestunud juhtkonnaga palgatõusus kokkuleppele jõuda.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles