Valge maja pressiesindaja John Kirby ütles, et see ei ole ebatavaline, et Venemaa lennukid püüavad Musta mere kohal USA õhusõidukeid takistada. Siiski olevat juhtum tähelepanuväärne, sest Vene lennukite ebaturvaline ja ebaprofessionaalse käitumise tõttu kukkus seekord USA õhusõiduk alla. Kirby lisas, et president Joe Bidenit teavitati intsidendist ning, et USA välisministeerium räägib otse Venemaa kolleegidega ja väljendab oma muret neile.
«USA õhujõud Euroopas ja Aafrikas lendavad regulaarselt kogu Euroopas suveräänse territooriumi kohal ja rahvusvahelises õhuruumis kooskõlas vastuvõtvate riikide ja rahvusvaheliste seadustega. Euroopa kollektiivse kaitse ja julgeoleku tugevdamiseks toetavad need missioonid liitlaste, partnerite ja USA riiklikke eesmärke,» kirjutas EUCOM avalduses.
«Kui sõnum on, et nad tahavad meid takistada või heidutada meid lendamisest või tegutsemisest rahvusvahelises õhuruumis Musta mere kohal, siis see sõnum ebaõnnestub, sest seda ei juhtu, » ütles Kirby hiljem väljaandele Ameerika Hääl (VOA).
Venemaa eitab kokkupõrget drooniga
Venemaa kaitseministeerium ütles avalduses, et tema hävitajad ei kasutanud pardarelvi ega põrganud USA drooniga kokku.
Ministeeriumi teatel tõusid õhutõrjejõudude hävitajad, et tuvastada droon, mis Venemaa Föderatsiooni riigipiiri suunas lendas.
Nad süüdistasid USA-d oma ajutise õhuruumi piiride rikkumises, mis on kehtestatud «spetsiaalse sõjalise operatsiooni» jaoks.
«Terava manööverdamise tulemusena kaotas MQ-9 mehitamata õhusõiduk kontrolli, kaotades seejuures kõrgust ja põrkas kokku veepinnaga,» ütles ministeerium, lisades, et tema hävitajad pöördusid ohutult tagasi oma baasi.