Jaapanit tabas tugev maavärin, võimud andsid tsunamihoiatuse
Täiendatud 14.19: maavärina tugevust korrigeeriti

Jaapanit tabas maavärin.

FOTO: SCANPIX

Seismoloogide sõnul tabas Jaapani kirdeosa täna 6,9-magnituudine maavärin, misjärel andsid võimud ka tsunamihoiatuse.

Jaapani meteoroloogiaagentuuri teatel asus maavärina epitsenter 235 kilomeetri kaugusel Hokkaido saare lõunaosas asuvast Kushirost, hüpotsenter aga umbes 26 kilomeetri sügavusel merepõhjas, teatas Japan Today.

Jaapani meedia teatel jõudis riigi kirdeosa rannikuni esmalt 10-sentimeetrine tsunami, millele hiljem järgnes ka 20-sentimeetrine laine. Ekspertide sõnul võib riigi rannikualasid tabada kuni poole meetri kõrgune laine.

Võimud on soovitanud ranniku lähedal elavatel inimestel evakueeruda. Hawaiil asuva tsunamihoiatuse keskuse kinnitusel tsunami teisi Vaikse ookeani riike aga ei ohusta.

Seni puuduvad teated inimohvritest ja purustustest. Ka riigi tuumajaamade tööd pole maavärin mõjutanud. Küll aga on Jaapanit tabanud mitu järeltõuget, millest tugevaim on olnud 6,1 magnituudi, vahendas uudisteagentuur AFP.

11. märtsil 2011 raputas Jaapani kirdeosa riigi kõigi aegade tugevaim, üheksamagnituudine maavärin. See vallandas katastroofilise hiidlaine, mis pühkis minema terveid külasid ja linnu. Elu kaotas üle 19 000 inimese.

Tsunami põhjustas ka ohtliku radiatsioonilekke Fukushima 1. tuumaelektrijaamas, misjärel evakueeriti piirkonnast kümneid tuhandeid inimesi.

Tagasi üles