Harri Esti loodud Ukraina abiorganisatsioon ütles temast lahti (4)

Margus  Martin
, ajakirjanik
Copy
Ukraine Aid Opsi asutaja Harri Põllu oli vabatahtliku abiorganisatsiooni üks peamisi kullereid, kes Ukraina rindeüksustele varustust viis.
Ukraine Aid Opsi asutaja Harri Põllu oli vabatahtliku abiorganisatsiooni üks peamisi kullereid, kes Ukraina rindeüksustele varustust viis. Foto: Jaanus Piirsalu

Ukraina ja Venemaa üle aasta väldanud täiemahulises sõjas oma riiki kaitsvatele Ukraina üksustele enam kui miljoni euro eest varustust tarninud vabatahtlike abiorganisatsioon Ukraine Aid Operations (UAO) teatas, et lõpetas koostöö Harri Põlluga, keda laiem avalikkus teab rohkem Harri Esti nime järgi. Lahkumineku põhjust UAO ei avalda.

Milles täpselt seisneb Harri Põllu lahkumise põhjus UAOst, mille ta ise mullu kevadel lõi, ei selgu ka tema Twitterisse postitatud vabandustest. Küll märkis ta, et sotsiaalmeedias levivad videod ei kajasta tema tegelikke seisukohti.

«Tahan vabandada kõigi ees, keda mu sõnad riivasid. Ma ei kavatse ennast õigustada, kedagi süüdistada ega püüa ennast sellest välja vingerdada. Ütlesin asju, mida kahetsen!» kirjutas Põllu.

Tõenäoliselt said Ukraine Aid Operationsi ja Põllu lahkhelid alguse sõpruskonnaga peetud koosistumisest, kus tarbiti alkoholi ning mille käigus lausus Põllu midagi kohatut.

Põllu tähendas ühes hilisemas postituses, et ei saa purjuspäi öeldud [rassistliku alatooniga] sõnu tagasi võtta, kui väga ta seda ka sooviks. «Olin purjus ja arvasin, et olen koos sõpradega (mis ei muuda öeldut olematuks), kuid asi pole selles. Olen segaverelise tütre uhke isa ja selles kontekstis olid mu sõnad rumalad ning andestamatud!» kirjutas ta.

Ta lisas, et on alati austanud inimesi, olenemata nende nahavärvist, rassist, seksuaalsest sättumusest ja muust, ning püüdnud alati seista nõrgemate eest. «Ma ei ole rassist! Purjus ja rumal… ütlesin videos vastikuid asju… süüdi!» seisis postituses.

Postimehe kommentaaripalvele pole Harri Põllu vastanud.

Kommentaarid (4)
Copy
Tagasi üles