T, 6.06.2023

Belgia võimud pidasid terrorirünnaku asjas kinni kaheksa inimest

Facebook Twitter
Comments
Sel Brüsseli kohtus esmaspäeval visandatud sketšil on näha politseinikke 2016. aasta 22. märtsi terrorirünnakute protsessi istungil. Enesetapurünnakutes Zaventemi rahvusvahelises lennujaamas ja Molenbeeki metroojaamas sai surma 32 ja vigastada 324 inimest. Rünnakud tunnistas omaks terroriorganisatsioon Islamiriik.
Sel Brüsseli kohtus esmaspäeval visandatud sketšil on näha politseinikke 2016. aasta 22. märtsi terrorirünnakute protsessi istungil. Enesetapurünnakutes Zaventemi rahvusvahelises lennujaamas ja Molenbeeki metroojaamas sai surma 32 ja vigastada 324 inimest. Rünnakud tunnistas omaks terroriorganisatsioon Islamiriik. Foto: Jonathan De Cesare / Belga / AFP / Scanpix

Belgia politsei pidas kinni kaheksa inimest, keda kahtlustatakse terrorirünnaku ettevalmistamises Belgias, teatas föderaalprokuröri büroo täna.

Esmaspäeva hilisõhtul korraldas politsei haaranguid pealinnas Brüsselis, sadamalinnas Antwerpenis ja piirilinnas Eupenis, seisis avalduses.

Eraldiseisvalt ütles kohtuallikas AFP-le, et kinnipeetud olid väga noored radikaliseerunud inimesed, keda on alust kahtlustada džihadistlikku liikumisse kuulumises.

Prokuratuuri avalduses osutati kahele juurdlusele, millest ühte juhtis föderaalpolitsei Brüsselis ja teist uuriv kohtunik Antwerpenis.

Mõlemad juurdlused viisid esmaspäeval läbiotsimisteni ja avalduses öeldi: «Nende kahe toimiku vahel on seoseid, kuid edasine uurimine peab näitama, mil määral olid need kaks gruppi omavahel seotud.»

Antwerpeni juurdlus viis viie ja Brüsseli uurimine kolme isiku kinnipidamiseni.

Avalduses öeldi, et vähemalt viit kinnipeetut kahtlustatakse terrorirünnaku planeerimises.

Kahtlusalustele süüdistusi veel esitatud ei ole.

Allikad rääkisid rohkem kui ühest võimalikust rünnakust, kuid ametliku avalduse kohaselt ei ole plaanitud sihtmärki või sihtmärke kindlaks tehtud.

Mõlemad juurdlused hõlmasid läbiotsimist Brüsseli Molenbeeki linnaosas, kus on suur põhja-aafriklaste kogukond ja mis on olnud varemgi terrorijuurdluste huviorbiidis.

Kinnipidamised märgivad esimest korda alates novembrist, kui sellisest uurimisest on Belgias avalikult teada antud. Toona esitati ühele mehele terrorismisüüdistus seoses politseiniku pussitamisega.

Belgiat tabas aastatel 2016 kuni 2018 džihadistlike rünnakute laine.

Brüsselis käib praegu kohtuprotsess üheksa kahtlusaluse üle, keda süüdistatakse 2016. aasta märtsis 32 inimese elu nõudnud rünnakutes.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles