T, 6.06.2023

Suure nädala eel sattus paavst haiglasse

Evelyn Kaldoja
, välisuudiste toimetuse juhataja
Facebook Twitter
Comments 1
Enne haiglasse toimetamist käis Franciscus Püha Peetruse väljakul iganädalasel kohtumisel rahvaga.
Enne haiglasse toimetamist käis Franciscus Püha Peetruse väljakul iganädalasel kohtumisel rahvaga. Foto: ETTORE FERRARI / EPA / SCANPIX

Ülehomme palmipuudepühaga algava suure nädala eel pole veel selge, kas maailma suurima kristlaste kogukonna juht paavst Franciscus pääseb haiglast välja.

86-aastane kirikupea sattus Rooma Gemelli haiglasse üleeile. Veel sama päeva hommikul käis ta Püha Peetruse väljakul igal kolmapäeval peetaval traditsioonilisel üldaudientsil, kus lihtinimestel on võimalik paavstiga kohtuda.

Vatikani pressiteenistus saatis üleeile kõigepealt välja avalduse, et paavst läks haiglasse varem plaanis olnud uuringutele. Catholic News Service’i Rooma korrespondendi sõnul tuli aga kuus tundi hiljem teine avaldus.

«Viimastel päevadel on Franciscus kurtnud mõningaste hingamisraskuste üle ja pärastlõunal läks ta Agostino Gemelli polikliinikusse meditsiinilistele uuringutele. Nende tulemused näitasid, et tal on hingamisteede nakkus – Covid-19 välistati –, mis nõuab mitu päeva meditsiinilst ravi haiglas,» seisis teises avalduses.

Facebook Twitter
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles