India kostitas Pakistani ministrit harval visiidil jaheda vastuvõtuga

Copy
Vaatemänguline liputseremoonia India-Pakistani piiril
Vaatemänguline liputseremoonia India-Pakistani piiril Foto: Pilt videost

India kostitas reedel jaheda vastuvõtuga Pakistani väliminisrit, kes saabus esimesele kõrgetasemelisele visiidile naaberriiki alates 2016. aastast.

India ja Pakistan on pidanud alates 1947. aastast kolm sõda ning tuumariikidest naabrite suhted on olnud ka viimastel aastatel pingelised seoses vaidlusaluse Kashmiriga.

Pakistani esidiplomaat Bilawal Bhutto Zardari osales India rannikuosariigis Goas Shanghai Koostööorganisatsiooni (SCO) välisministrite kohtumisel.

Bhutto kutsus ühenduse liikmeid hoiduma terrorismi kasutamisest relvana diplomaatiliste edusammude saavutamiseks.

Tema India kolleeg S. Jaishankar reageeris sellele märkusega, et «Pakistani usaldusväärsus kahaneb kiiremini kui tema välisreservid». Tegemist oli viitega Pakistanis jätkuvale majanduskriisile.

New Delhi on regulaarselt süüdistanud Pakistani mässuliste toetamises India kontrolli all olevas Kashmiris. Islamabad eitab seda.

Pakistan katkestas kaubandus- ja diplomaatilised suhted Indiaga 2019. aastal, kui New Delhi kehtestas otsekontrolli Kashmirile.

Mõlemad riigid kutsusid tagasi oma kõrged diplomaadid ja saatsid vastastikku välja konsulaartöötajaid.

Viimati külastas Pakistani kõrge diplomaat Indiat 2016. aastal, kui seda tegi peaministri välisnõunik Sartaj Aziz.

Jaishankar ei pidanud kahepoolseid kõnelusi Bhuttoga, kuid kohtus neljapäeval oma Hiina ja Vene kolleegi Qin Gangi ja Sergei Lavroviga.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles