Skip to footer
Saada vihje

Andrew Tate jätkab Rumeenia kohtusüsteemis siplemist

Andrew Tate (esiplaanil).

Inimkaubanduses ja vägistamises süüdistatud suunamudija Andrew Tate veedab veel ühe kuu koduarestis. 

«Mulle meeldib elada ühiskonnas, kus minu raha, mõju ja võim tähendavad, et ma ei ole ühegi seaduse all ega kohustatud millekski,» vahendas suunamudija eelnevat kirjeldust elust Rumeenias The New York Times. 

«Kuid suur osa sellest, mida endine poksija oma miljonitele, peamiselt noortele meessoost jälgijatele sotsiaalmeedias rääkis – sealhulgas väited, et ta on triljonär ja tal on 19 passi –, lisas tema kirjeldusse kunstilisi liialdusi.»

Rumeenia ametivõimud vahistasid USA ja Ühendkuningriigi passi omanikust Tate’i ja tema noorema venna Tristani inimkaubanduse, vägistamise ja organiseeritud kuritegeliku rühmituse moodustamise süüdistustega eelmisel aastal. Mõlemad mehed, kes eitavad igasuguseid süütegusid, on koduarestis ja ootavad kohtuprotsessi algust. Vennad olid kolm kuud ka Bukaresti vanglas.

Kõrgklassi autod – Rolls-Royce, Porsche, Aston Martin ja BMW – on vendadelt konfiskeeritud. Ainult Ladat ei pidanud Rumeenia vajalikuks konfiskeerida.

Transparency Internationali eelmise aasta korruptsiooni indeksis jäid Rumeeniast Euroopa riikidest maha ainult Bulgaaria ja Ungari. Rumeenia välisministeeriumi 2022. aasta inimkaubanduse aruande järgi on riik endiselt peamine seksikaubanduse pesa Euroopas.

Rumeenia on viimastel aastatel teinud tõsiseid jõupingutusi, et võidelda altkäemaksu ja üldise seadusetuse vastu, mis pikka aega riiki kahjustas ja ilmselt ka meelitas riiki Andrew Tate’i. 

Suunamudijat kaitsev Rumeenia advokaat Eugen Vidineac ütles, et tema klient on öelnud palju rumalusi, kuid pärast vahistamist lõpetas korruptsiooni ülistamise, vahendas NY Times.

Välisministeeriumi aruandes öeldi, et kuigi Rumeenia ei täida kõiki inimkaubanduse kõrvaldamise nõudeid, teevad nad selleks märkimisväärseid jõupingutusi. Raportis viidasi õiguslikele muudatustele, tõhusamale koostööle teiste Euroopa riikidega ja organiseeritud kuritegevuse uurimiseks lisapersonali koolitamisele. 

Rumeenia võimud algatasid eelmisel aastal 1246 uut inimkaubandusega seotud eeluurimist, 2021. aastal oli arv poole väiksem. 

Seksikaubanduse eest põgenevate naiste varjupaika haldava erarühma Open Door Foundation presidendi Monica Boseff sõnul ei ole vennad Tate’id ainukesed sotsiaalmeedias naisevihkamisega uhkustajad. «Kuid Tate oli valesti arvanud, et Rumeenias on kõik lubatud,» selgitas Boseff. 

Bukarestis asuva Rumeenia-Ameerika ülikooli õigusteaduse lektor Silvia Tabusca, kes on töötanud prokuröridega inimkaubanduse juhtumite puhul, leiab, et Andrew Tate’i suur viga ei olnud mitte Rumeenia õigusliku ja sotsiaalse kliima valesti hindamine, vaid oma väidetavaks ohvriks noore ameeriklanna valimine.

«Ameerika Ühendriikide surveta poleks Rumeenia prokurörid teda ilmselt kunagi puudutanud,» sõnas Tabusca. 

Ameerika Ühendriikide saatkond Bukarestis ei kommenteerinud olukorda eraelu puutumatuse kaalutlustel. Ka uurimist juhtiv Rumeenia amet keeldus kommentaari andmisest.

Andrew Tate nimetas teda vahistanud Rumeenia politseiametnikke «maatriksi agentideks». Pärast koduaresti viimist asus Tate end filantroobina esitlema, väites, et ta on asutanud koerte varjupaiga, ehitanud ümber Rumeenia lastekodu ja kavatseb maailma päästa.

Kuna Bukaresti kohus ei ole veendunud tema pühendumuses heategevusele, pikendati vendade koduaresti veel ühe kuu võrra. «Rumeenia ei ole nii korrumpeerunud, kui Tate arvas ja lootis,» ütles Rumeenia politseiuurija Mihaela Dragus. 

Kommentaarid

Märksõnad

Tagasi üles