P, 4.06.2023

Lukašenko tänas Putinit tuumarelvade Valgevenesse paigutamise otsuse eest

Facebook Twitter
Comments
Valgevene president Aljaksandr Lukašenka (vasakul) ja Venemaa president Vladimir Putin Moskvas.
Valgevene president Aljaksandr Lukašenka (vasakul) ja Venemaa president Vladimir Putin Moskvas. Foto: ROSCONGRESS PRESS-SERVICE / HANDOUT / EPA / Scanpix

Valgevene režiimi juht Aleksandr Lukašenko ütles, et tänas Venemaa presidenti Vladimir Putinit otsuse eest paigutada Valgevenesse taktikalised tuumarelvad.

«Kui (kolmapäeval Moskvas toimunud Euraasia Majandusfoorumil – IF) tuli jutt tuumarelvadest, siis ausalt öeldes ma ei kuulnudki seda akustika tõttu hästi, Vladimir ütles mulle, et tehti otsus (paigutada) Valgevenesse taktikalised tuumarelvad. Vastasin »aitäh«,» ütles Lukašenko usutluses Venemaa televisioonile.

Venemaa ja Valgevene otsus võtta tuumarelvastuse osas vastumeetmeid on vastus ohtude järsule eskaleerumisele nende läänepiiril, rääkis neljapäeval Vene kaitseminister Sergei Šoigu.

Valgevene relvajõududele on antud üle Iskander-M lühimaa raketisüsteem, mis on võimeline tulistama nii tava- kui tuumalõhkepäid. Samuti on kohandati osa riigi Suhhoi Su-25 lennukeid andmaks neile tuumarelvade kandmise võimekus.

«Valgevene sõdurid on saanud Vene keskustes vastava väljaõppe,» ütles Šoigu.

Samas väitis ta, et kontroll relvade üle jääb Venemaale ja tuumarelvade leviku tõkestamise lepingut ei rikuta.

«Kontroll nende üle ja nende kasutamise otsus jääb Venemaale,» ütles Šoigu Venemaa mittestrateegiliste tuumarelvade eriotstarbelise Valgevenes hoidmise korda määratlevate dokumentide allkirjastamisel.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles