E, 25.09.2023

Jaapan: Põhja-Korea raketistart rikub ÜRO JN-i resolutsioone

BNS
Facebook
Comments
Hirokazu Matsuno.
Hirokazu Matsuno. Foto: Keisuke Hosojima/Kyodo News via AP/SCANPIX

Põhja-Korea ballistilise raketi start rikub ÜRO Julgeolekunõukogu resolutsioone, ütles Jaapan kolmapäeval pärast seda, kui Pyongyang teatas ebaõnnestunud katsest toimetada orbiidile luuresatelliit.

«Ballistilise raketi start nagu see rikub asjakohaseid ÜRO Julgeolekunõukogu resolutsioone, Jaapan protesib kindlalt Põhja-Korea vastu ja mõistab jõuliselt hukka selle stardi,» ütles Jaapani valitsuse kõneisik Hirokazu Matsuno.

Põhja-Korea kinnitas teisipäeval, et kavandab sõjalise luuresatelliidi orbiidile saatmist enne 11. juunit. Päev varem teavitati plaanist ka Jaapanit.

Kuna kaugmaa- ja kanderaketid kasutavad samasugust tehnoloogiat, annab satelliidi orbiidile toimetamise võimekuse arendamine Pyongyangile võimaluse varjatult katsetada ÜRO JN-i resolutsioonidega keelatud mandritevahelisi ballistilisi rakette.

«Me ei saa tolereerida sellist starti, olenemata sellest, kas see on satelliit või midagi muud, kuna see rikub ÜRO resolutsioone,» ütles Jaapani kaitseminister Yasukazu Hamada ajakirjanikele.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles