Vabariiklane DeSantis alustas valimiskampaaniat Trumpi vastu

Copy
Florida kuberner Ron Desantis esines oma kampaania avaüritusel 30. mail Iowa osariigis.
Florida kuberner Ron Desantis esines oma kampaania avaüritusel 30. mail Iowa osariigis. Foto: SCOTT MORGAN / REUTERS / SCANPIX

USA vabariiklasest kuberner Ron DeSantis alustas teisipäeval 2024. aasta presidendivalimiste kampaaniat Iowa osariigist, kus esitles end parima alternatiivina erakonnakaaslasele Donald Trumpile.

Ehkki ta ei nimetanud 76-aastast ekspresidenti nimepidi, osutas 44-aastane DeSantis talle kaudselt.

Ameerikal on vaja «energilist» presidenti, kes saab ametis olla kaks ametiaega, rääkis ta, vihjates asjaolule, et Trump saab ametis olla veel vaid ühe ametiaja.

«Juhtimine ei ole meelelahutus,» ütles DeSantis. «See on tulemuste toomine.»

Samas proovis ta võita ka Trumpi toetajate poolehoidu, muu hulgas läbi oma loosungi «Meie suur Ameerika tagasitulek« (»Our great American comeback«), mis meenutab tugevalt Trumpi mantrat »Teeme Ameerika jälle suureks« (»Make America great again«).

Samuti püüdis DeSantis kõnetada usklikke valijaid, kes on varem läinud Trumpi leeri. Oma kampaaniat alustas DeSantis Clive»is asuvas evangelistlikus Igavikukirikus, seistes hiiglasliku Jeesus Kristuse pildi ees.

Katoliiklasest DeSantis on pannud rõhku oma saavutustele konservatiivse poliitika osas Floridas, tuues sealhulgas esile keeldu arutada koolides soolist identiteedi ja seksuaalorientatsiooni, keeldu rahastada ülikoolides mitmekesisuse edendamist ja riigi ühtesid karmimaid abordivastased seadusi.

Arvamusküsitluste järgi jääb DeSantis Trumpist maha. Ekspresident peaks hiljem sel nädalal korraldama Iowas ka omapoolse kampaaniaürituse.

Tagasi üles