E, 2.10.2023

CNN: Xi käskis julgeolekuametnikel valmistuda «tormiseks mereks»

BNS
Facebook
Comments
Xi Jinping.
Xi Jinping. Foto: Andy Wong

Hiina president Xi Jinping tegi riigi kõrgematele julgeolekuametnikele ülesandeks mõelda «kõige halvemast» stsenaariumist ja valmistuda «tormiseks mereks», vahendas kolmapäeval CNN.

«Riikliku julgeolekuga seonduvad keerukused ja raskused, millega me silmitsi seisame, on märkimisväärselt suurenenud,» vahendas Xi sõnu teisipäevasel kohtumisel riikliku julgeoleku komisjoniga uudisteagentuur Xinhua.

«Peame pidama kinni põhimõttest mõelda kõige tähtsamale ja mõtlema ka kõige hullemale stsenaariumile ning olema valmis seisma vastu suurtele väljakutsetele, mida esitavad tuuled ja lained, isegi eluohtlikud tormised mered,» lisas ta.

Hiina aastakümnete mõjuvõimsaima liidri juhtnöörid langevad ajale, mil Hiina seisab silmitsi raskustes majanduse ja aina vaenulikuma keskkonnaga rahvusvahelisel areenil.

Võttes arvesse «keerulist ja tõsist» olukorda, ütles Xi, et Hiina peab kiirendama oma riigikaitsesüsteemi ja võimekuste moderniseerimist ja pidama sealjuures silmas «tegelikke lahinguolusid ja praktilist kasutust».

Xi on alates võimuletulekust kümme aastat tagasi teinud riiklikust julgeolekust võtmesõna, mis läbib riigijuhtimise kõiki aspekte, ütlevad analüütikud.

Riikliku julgeoleku mõiste on tema ajal tohutult laienenud, ulatudes poliitikast, majandusest, riigikaitsest ja kultuurist ökoloogia ja küberruumini. Samuti käsitletakse sellest võtmest süvamerd, kosmost, aga ka pilvandmetöötlust ja tehisintellekti.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles