T, 3.10.2023

Suri kuulus terrorist Ted Kaczynski

Facebook
Comments
Ted Kaczynski 1996. aastal.
Ted Kaczynski 1996. aastal. Foto: Ho New/Reuters/Scanpix

81-aastasena suri täna North Carolinas Butneri föderaalvanglas kuulus terrorist Theodore J. Kaczynski, tuntud ka nime all «Unabomber», vahendab New York Times.

Vanglate föderaalbüroo kõneisiku teatel leiti Kaczynski varahommikul oma kongist teadvusetuna. Tema surma põhjus ei ole teada.

​1960. aastate lõpus ka California ülikoolis Berkeleys matemaatikaprofessorina töötanud Kaczynski pälvis tähelepanu, kui aastatel 1978 kuni 1995 pani toime terrorirünnakuid, tappes kirjapommide kasutades kolm ja vigastades 23 inimest. Tema sihtmärgiks olid eri taustaga inimesed, teiste seas ka akadeemikud ja ärimehed. Enda sõnul põhjendas ta tegusid sooviga kukutada kaasaegne sotsiaalne kord.

Kaczynski kuulutati tagaotsitavaks. Ta vahistati alles 1996. aastal. USA Föderaalne Juurdlusbüroo (FBI) tabas Kaczynski 1996. aasta 3. aprillil Montanas, kus ta elas erakuna ajakirju, päevikuid ja juba valmis kiripomme täis tuubitud mägionnis. 1998. aastal tunnistas ta end süüdi Unabomberi nime all toime pandud pommiplahvatustes ja ütles, et võtab vastu talle osaks langeva vanglakaristuse.

Ka nime Unabomber sai Kaczynski FBI-lt: un tähendab ülikoole, a lennujaamu ning bomber pommitajat.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles