Peking kordas kolmapäeval ka oma protesti Washingtoni otsuse üle õhupall alla tulistada.
«Ühendriigid oleksid pidanud tegelema selle küsimusega rahulikult, ratsionaalselt ja professionaalselt, ent faktidega hämamine, jõu väärkasutamine ja haibi eskaleerimine on täielikult paljastanud selle hegemoonse ja kiusliku loomuse,» sõnas Mao.
Ka Kreml kritiseeris kolmapäeval Bideni sõnavõttu, öeldes, et kommentaarid peegeldavad Washingtoni «ettearvamatut» välispoliitikat.
«Tegu on USA välispoliitika äärmiselt vastaka ilminguga, mis osundab märkimisväärsele ettearvamatuse elemendile,» ütles Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov ajakirjanikele.
Biden on varem kasutanud sõnu «diktaator» koos «sõjakurjategijaga» kontekstis, millega viitab agressorriik Venemaa autoritaarsele presidendile Vladimir Putinile, kes otsustas naaberriigile Ukrainale kallale tungida.
Kuigi Xi juhib riiki, mille ametlik nimetus on Hiina Rahvavabariik, siis ei ole tema ametiajale riigipea, sõjaväe ülemjuhataja ja Kommunistliku Partei liidrina seatud mingeid piiranguid ega sea keegi ka kahtluse alla partei võimu.
Blinken kohtus oma visiidil esmaspäeval ka Xiga ning möönis sügavalt juurdunud erimeelsusi.
«Meil puuduvad illusioonid selle suhte hoidmise väljakutsete suhtes. Palju on teemasid, milles me oleme läbinisti, isegi jõuliselt eri meelt,» ütles Blinken.
Xi väljendas samasisulisi mõtteid, kuid andis mõista, et rivaliteeti on võimalik ületada.
«Konkurents suurte riikide vahel ei ole kooskõlas praeguse aja trendiga ega suuda lahendada Ühendriikide endi probleeme või väljakutseid maailma ees,» ütles Xi Blinkenile.
«Hiina austab Ühendriikide huve ega esita väljakutset või taha hõivata Ühendriikide kohta. Sarnaselt peaksid Ühendriigid austama ka Hiinat ega kahjustama selle seaduslikke õigusi ja huve.»