Skip to footer
Saada vihje

Armeenia peaminister: Granadas Aserbaidžaaniga rahulepet ei sünni

Vene peaminister Mihhail Mišustin (vasakul) ja Armeenia peaminister Nikol Pašinjan 24. augustil Euraasia valitsustevahelise nõukogu kohtumisel Armeenias.

Oktoobri alguses Hispaanias Granadas peetaval viiepoolsel kohtumisel ei allkirjastata Aserbaidžaaniga rahulepet, ütles Armeenia peaminister Nikol Pašinjan pühapäeval.

Ta avaldas aga lootust, et selleni jõutakse aasta lõpus või järgmise alguses.

«Kahjuks ei. Kui selle dokumendi allkirjastamist oleks ette näha, tähendaks see, et meie arvates vastab see dokument Armeenia tasakaalustatud huvidele ja me oleme valmis sellele alla kirjutama,» ütles Pašinjan vastuseks ajakirjanike küsimusele, kas ta peab rahuleppe allkirjastamist võimalikuks.

Kohtumine Granadas on kavas 5. oktoobril ning sellest võtavad osa Armeenia peaminister, Aserbaidžaani president, Prantsuse president, Saksa kantsler ja Euroopa Ülemkogu eesistuja.

«Me oleme kuulutanud rahuprotsessi oma prioriteediks ja me tahaksime Aserbaidžaaniga võimalikult kiiresti rahuleppe allkirjastada, näiteks enne selle aasta lõppu või järgmise aasta alguses, ja me anname selleks oma parima,» ütles Pašinjan.

«Loodetavasti jätkuvad intensiivsed läbirääkimised ja me lahendame selle probleemi.»

«Süvenev Mägi-Karabahhi humanitaarkriis ja Laçıni koridori seadusvastane blokeerimine on avaldanud rahuprotsessile negatiivset mõju,» tõdes Armeenia peaminister.

Kommentaarid
Tagasi üles