P, 10.12.2023

ISW: Vene eliitüksused taganevad, Ukraina edeneb lõunarindel

BNS
Copy
Ukraina väeosa mägiründebrigaadi positsioon Donetski oblastis.
Ukraina väeosa mägiründebrigaadi positsioon Donetski oblastis. Foto: Oleksandr Ratušniak / Reuters / Scanpix

Lõunarindel jätkavad Venemaa armee eliitüksused Ukraina kaitsejõudude rünnakute survel taganemist, olles tõenäoliselt juba Novoprokopivka äärelinnades, kinnitab Ameerika sõjauuringute instituudi (ISW) uus aruanne, mida vahendas Unian.

ISW märgib, et augusti alguses või keskpaigas viisid Vene väed 7. ja 76. õhudessantdiviisi elemendid Orihhove suunale ning nende vasturünnakud Novoprokopivka piirkonnas viitavad sellele, et Ukraina pealetung on jõudnud selle asula äärealadele.

«Venemaa väejuhatus võib muuta 70. ja 71. motoriseeritud laskurrügemendi juba lagunenud üksused võitlusvõimetuks, kui kasutab neid aktiivselt Ukraina vägede pealetungi tõrjumiseks Novoprokopivka lähedal,» ütleb ISW aruanne.

Lisaks on teatatud, et 42. motoriseeritud laskurdiviisi üksused paiknevad endiselt Tokmakis, mis viitab sellele, et Venemaa väejuhatus ei ole Lõuna-Ukrainas mehitanud mitmeešelonilist kaitset ja ilmselt on Vene vägede arvukus järgnevatel liinidel oluliselt väiksem.

«Võimalik, et teiste Vene üksuste ja formatsioonide avastamata elemendid hoiavad positsioone tagumistel kaitsepositsioonidel, ent Vene vägede praegune valmisolek rindejoonel positsioone hoida näitab, et see on ebatõenäoline,» märgivad analüütikud.

Lisaks kasvab Zaporižžja oblasti lääneosas rindel ja tagalas tegutsevates Vene üksustes etniline pinge. ISW märgib, et see võib samuti ohustada Venemaa kaitse terviklikkust ja üksuste sidusust seoses Ukraina hiljutiste edusammudega selles piirkonnas.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles