P, 10.12.2023

ÜLEVAADE ⟩ Iisrael ja Hamas on lähedal kokkuleppele pantvangide vahetamiseks (4)

Christopher Aloe
, toimetaja
Copy
Hamasi käes pantvangis olevate inimeste pereliikmed, sõbrad ja toetajad 18. oktoobril Tel Avivist Jeruusalemma viinud protestimarsi lõpusirgel Jeruusalemma sissepääsu juures.
Hamasi käes pantvangis olevate inimeste pereliikmed, sõbrad ja toetajad 18. oktoobril Tel Avivist Jeruusalemma viinud protestimarsi lõpusirgel Jeruusalemma sissepääsu juures. Foto: Abir Sultan/epa/Scanpix

USA ja Iisraeli kõrgemad ametnikud ning Katari peaminister ütlesid pühapäeval, et nad on pantvangide vahetamise kokkuleppele lähedal. Nii USA kui ka Iisrael ei pea Hamasiga kõnelusi otse, vaid Katari vahendusel.

Iisraeli suursaadik USAs Michael Herzog ütles üleeile, et ta on lootusrikas lähipäevil kokkuleppe saavutamise suhtes, mille tulemusel vabastataks vähemalt osa Hamasi Iisraelist röövitud ja Gazasse viidud pantvangidest.

«Me räägime võitlemise peatamisest paariks päevaks,» ütles Herzog kokkuleppe tingimuste kohta. «Kui meil on kokkulepe, oleme valmis tegema pausi märkimisväärse hulga pantvangide eest,» lisas ta ABC-Newsi saates. Herzogi sõnul ollakse aga üldise relvarahu vastu, sest see võimaldaks Hamasil võimu säilitada, ümber koonduda, taas relvastuda ja uuesti rünnata.

Kommentaarid (4)
Copy

Märksõnad

Tagasi üles