/nginx/o/2023/11/21/15732692t1hefa5.jpg)
Lõuna-Korea kavatseb alates 2027. aastast keelustada koeraliha tootmise ja tarbimise, vahendab The Times.
«Seaduse kehtestamisega on aeg lõpetada koeraliha tarbimise ümber käivad vaidlused ja konfliktid. Küsisime parlamendiliikmetelt nõusolekut ja see võeti ühehäälselt vastu,» ütles võimuerakonna Rahva Võimu Partei (PPP) üks võtmepoliitikutest Yu Eui-dong, vahendab The Times. Tema sõnul mõjutas parteid sellist otsust tegema lemmikloomaomanike pahameel nii Lõuna-Koreas kui ka mujal maailmas. Oma osa mängis ka presidendipaari loomaarmastus: neil on kuus koera ja viis kassi. Lõuna-Korea presidendi Yoon Suk Yeoli abikaasa Kim Keon-hee on koeraliha tarbimise vastu mitmel korral avalikult sõna võtnud.
2027. aastani toetab riik rahaliselt koeraliha tootvaid ettevõtteid, aidates neil leida muid viise tegevust jätkata.
Viimaste küsitluste järgi toetab koeraliha keeldu 57 protsenti vastanutest; 86 protsenti vastanutest ütles, et ei soovi tulevikus koeraliha süüa. «Uudis Lõuna-Korea valitsuse otsusest koeralihatööstus keelustada on nagu kõigi nende unistuse täitumine, kes on selle kurjuse lõpetamise heaks kampaaniat teinud,» ütles huvikaitseorganisatsiooni Humane Society International liige Chae Jung-ah. «Korea ühiskond on jõudnud punkti, kus enamik inimesi ei söö koeri ning tahab, et need kannatused jääksid ajalooõpikutesse.»
Lõuna-Koreas on viimastel aastatel kehtestatud seadused, mis piiravad koerafarmides koerte ülespoomist ja nende liha pehmeks peksmist, kui nad on veel elus. Kaitsemeetmeid on aga rakendatud ebaühtlaselt. Kohalikud omavalitsused on sulgenud mõned koerafarmid, -turud ja tapamajad.
Koeraliha on Korea köögis populaarne tooraine. Seda süüakse nii röstituna kui ka bosintang’i supis. Tänapäeval on koeralihale spetsialiseerunud restorane jäänud väheks, toidukohtade kliendid jäävad aina vanemaks.