USA suursaadik nimetas Venemaad metsikuks riigiks

Jürgen Tamme
, välisuudiste toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
USA endine suursaadik Venemaal Michael McFaul.
USA endine suursaadik Venemaal Michael McFaul. Foto: SCANPIX

USA Venemaa suursaadik Michael McFauli hinnangul võib Kremliga lähedalt seotud telekanali käsutusse olla sattunud tema salajane päevakava.

McFaul kirjutas oma mikroblogivõrgustiku Twitter kontol, et gaasimonopolile Gazprom kuuluva telekanali NTV ajakirjanikud, kes on rünnanud opositsiooni, väites, et opositsiooni suurprotestidel osalenutele maksti selle eest raha, teadsid tema hiljutisest kohtumisest tuntud inimõiguslase Lev Ponomarjoviga, vahendas uudistevõrk AFP.

Kuna McFauli kinnitusel ei avalda välisministeerium tema ajakava, kahtlustab suursaadik, et see on telekanali käsutusse sattunud. NTV ütles McFauli väiteid oma kodulehel kommenteerides, et telekanalil on ulatuslik informaatorite võrk.

«See on teie riigi jaoks häbiväärne, kui te seda teete. Kas te mõistate seda?» ütles McFaul NTV võttegrupile. «Kui see saladus pole, kuidas te sellest kohtumisest teadsite? Kuidas te saite info, et ma olen siin? Te ei saa vastata,» lisas McFaul.

NTV ajakirjanik vastas toona McFaulile, et info kohtumise kohta saadi avalikelt allikatelt.

«Minu jaoks on see väga tõsine küsimus, sest kui te saate infot minu telefonist või minu Blackberryst (tahvelarvuti – toim), on see vastuolus Genfi konventsiooniga,» märkis McFaul, kelle sõnul heidab juhtum Venemaale halba valgust.

 «Selgub, et see on metsik riik. See pole normaalne. Seda meie riigis ei juhtu,» märkis McFaul hiljem Twitteris.

16. jaanuaril suursaadikuna tööd alustanud McFauli otsus kohtuda vahetult pärast tööle asumist opositsiooni liidritega vallandas Venemaa viha. Riigimeedia süüdistas USA presidendi Barack Obama endist juhtivnõunikku selles, et viimane soovib Venemaal viia lõpule nn värvilise revolutsiooni. Presidendivalimiste eel pingestusid suhted veelgi.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles