Navalnõi ema sõnul nägi ta oma poja surnukeha (1)

Postimees
Uuendatud 22. veebruar 2024, 19:15
Copy
Aleksei Navalnõi ema Ljudmila.
Aleksei Navalnõi ema Ljudmila. Foto: ALEXEI NAVALNY YOUTUBE CHANNEL / REUTERS / SCANPIX

Vangis surnud Vene opositsioonijuhi Aleksei Navalnõi ema Ljudmila ütles täna, et uurijad lubasid tal näha oma poja surnukeha.

«Eile õhtul viisid nad mind salaja morgi, kus näitasid mulle Alekseid,» ütles Navalnaja täna sotsiaalmeedias avaldatud videos.

Salehardi linnas filmitud videopöördumises ütleb Navalnaja, et ametnikud üritavad survestada teda korraldama salajast matust.

«Nad üritavad kasutada väljapressimist, seavad tingimusi, kus, millal ja kuidas Aleksei tuleks matta. See on ebaseaduslik,» lausus naine.

«Nad tahavad, et seda tehakse salaja,» lisas ta.

«Nad tahavad viia mind kalmistu serva värske haua juurde ja öelda: «Siin on teie poeg.» Ma olen selle vastu,» lausus Navalnaja.

«Ma tahan, et teil, kellele Aleksei on kallis, kõigil, kelle jaoks tema surm sai isiklikuks tragöödiaks, oleks võimalus temaga hüvasti jätta,» lisas ta.

Navalnaja sõnul salvestas ta video seetõttu, et uurijad ähvardasid teda.

«Nad ütlesid mulle silma vaadates, et kui ma ei nõustu salajase matusega, teevad nad midagi minu poja surnukehale,» lausus ta. «Ma palun, et minu poja surnukeha koheselt mulle üle antakse.»

Navalnõi lähedastel oli mitu päeva keelatud tema surnukeha nägemine. Võimud väljastasid järjepidevalt erinevaid versioone selle kohta, kuidas Navalnõi suri ja kuhu tema surnukeha viidi.

Kommentaarid (1)
Copy

Märksõnad

Tagasi üles