POLITRUKID ON TAGASI ⟩ Putin nimetab riigiametnike järele valvamiseks ametisse poliitilisi instruktoreid

Copy
Putini kõne otseülekanne Moskva tänaval.
Putini kõne otseülekanne Moskva tänaval. Foto: MAXIM SHIPENKOV/EPA/Scanpix

Venemaa riigijuht Vladimir Putin on ametnike lojaalsuse tagamiseks määranud ministeeriumitesse ja teistesse riigiasutustesse nn poliitilisi instruktoreid, viitasid uudistekanalid Meduza ja IStories Kremlist lekkinud toimikutele.

Sotsiaalse ja poliitilise töö asejuhatajate nime kandvate ametnike ülesanne on juhendada kolleege, täitmaks erinevaid kohustusi Venemaa agressioonisõja kontekstis.

Väljanne viitas maapõuevarade kasutamise föderaalagentuuri Rosnedra avaldatud suunistele, kus öeldi, et ametnike eesmärk on täita lünki või laiendada teadmisi ajaloo, sõjaväe ja poliitika teemadel.

«Need teadmised on võimas vasturohi ideoloogilistele moonutustele, mida levitab Venemaa suhtes ebasõbralike riikide poolt rahastatud massimeedia,» seisab suunistes.

Mitmed valitsusasutused on viimastel kuudel avaldanud avalikke avaldusi oma n-ö sotsiaalse ja poliitilise töö edukuse kohta, vahendasid Meduza ja IStories.

Kuid anonüümsed allikad Venemaa põllumajandusministeeriumis, rahandusministeeriumis ja föderaalses postiteenistuses ütlesid väljaannetele, et nad ei ole Putini dekreedist hoolimata veel poliitilisi instruktoreid ametisse seadnud.

Kreml püüdis esmakordselt ametikohad luua Moskva täiemahulise sissetungi alguse esimestel kuudel, märkis Kommersant tunamullu aprillis. Meduza ja IStories andmetel allkirjastas Putin 2023. aasta veebruaris poliitiliste instruktorite loomise dekreedi.

2018. aastal moodustas Putin Venemaa sõjaväe juurde patriootluse edendamiseks eraldiseisva sõjalis-patriootilise direktoraadi.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles